Česko-slovenská štafeta na 4 x 100 m v zostave s Volkom v Zlíne 39,05 sekundy

Slovenský šprintérsky rekordér Ján Volko skončil v oboch svojich prvých dvoch štartoch na 100 i 200 m po ME v Berlíne druhý. Na mítingu Zlín 2018 dosiahol v 38-stupňovej horúčave na stovke v protivetre 1,3 m/s čas 10,50 a o stotinku prehral so Zdeňkom Stromšíkom, na dvojnásobnej trati mu namerali 20,93 sekundy (vietor -0,6 m/s), bol o tri stotinky horší ako Jan Jirka.

„Dnes boli náročné poveternostné podmienky, tomu zodpovedajú aj časy. So stovkou som spokojný, no dvojstovku som rozbehol pomaly, čo sa odrazilo na výslednom výkone,“ komentoval Ján Volko svoje zlínske individuálne štarty.

Majster Európy 2017 do 23 rokov na 200 m Volko si potom vyskúšal štafetu na 4 x 100 m, česko-slovenská zostava Volko, Veleba, Jirka, Záleský dosiahla solídnych 39,05 sekundy. „Škoda poslednej odovzdávky, mohlo to byť aj pod 39 sekúnd. Ale inak vďaka chalanom za tento zážitok,“ podotkla Volkova trénerka Naďa Bendová.

Najrýchleší Slovák spolu s trénerkou ostal po pretekoch v Zlíne, kde sa bude pripravovať na budúcotýždňové finále českej extraligy v Uherskom Hradišti v nedeľu 26. augusta. Volko hosťuje za AK Olomouc.

(GB)

FOTO PAVOL UHRIN

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk