Viktor Dendiš v Prahe najlepší na 60 m prekážok, mladší žiaci Bratislavy na 4. mieste

Výber mladšieho žiactva Atletického zväzu Bratislavy (AZB) štartoval v nedeľu na medzimestskom medzinárodnom štvorstretnutí v Prahe. Súpermi 13-ročných a mladších nádejí boli ich rovesníci z českej metropoly, Brna a Ostravy. V konečnom účtovaní obsadili Bratislavčania, ktorých koučovali Naďa Bendová, Miroslava Kažimírová a Adrián Pavelka štvrtú priečku so 108 bodmi za víťaznými Pražanmi (186), Brnom (168) a Ostravou (153).

V špecializovanej atletickej hale Otakara Janderu v Prahe-Stromovke súťažili chlapci aj dievčatá v behoch na 60, 150, 300, 800 m (len dievčatá), 1500 m (len chlapci), 60 m prekážok, vo výške, v diaľke, vo vrhu guľou a v miešanej štafete na 4 x 200 m.

Bratislavské mladšie žiactvo si v silnej konkurencii vybojovalo dovedna päť medailových umiestení. O jediné víťazstvo sa v behu na 60 m prekážok postaral slovenský šampión v tejto disciplíne a v tejto vekovej kategórii Viktor Dendiš z klubu Atletika Šport hrou, keď triumfoval časom 9,98 sekundy s náskokom 7 stotín. Okrem toho pridal aj druhú priečku vo výške za skok ponad 148 cm. V diaľke sa na stupne víťazov dostali dvaja Bratislavčania – druhý skončil Tommaso Basile (475 cm) a tretí Vincent Grúber (461 cm). Piatu medailu pre AZB pridal Daniel Chlpek v šprinte na 60 m za čas 8,25 sekundy.

Mladšie žiačky ostali bez medaily, no v troch prípadoch im ušla len tesne a skončili na štvrtých priečkach – Karolína Citovická na 60 m prekážok (11,88), Ema Bendová vo výške (139) a Karolína Gallová v diaľke 420. (GB)

Texty k foto:

Výprava Atletického zväzu Bratislavy na medzinárodnom medzimestskom stretnutí mladšieho žiactva v Prahe.

O jediné bratislavské prvenstvo sa zaslúžil Viktor Dendiš v behu na 60 m prekážok.