V Miloviciach dominovali Černý a Burzalová, Kurucová si vypýtala miestenku na MSJ v Nairobi, 10 km zvládla za 49:38 a má limit

Na chodeckých pretekoch na 10 km v Miloviciach, ktorých výsledky sa počítali do extraligy a I. ligy ČR, sa výborným výkonom zaskvela ešte len 16-ročná Tereza Kurucová zo ŠK ŠOG Nitra.

Zverenka Petra Mečiara obsadila 2. miesto za ďalšou Slovenkou Hanou Burzalovou (49:04), ale časom 49:38 min ako prvá 16-ročná dorastenka v histórii zvládla 10 km pod 50 minút – 49:38 min. Doterajšie maximum 50:14 patrilo Radoslave Piliarovej.

Kurucová zároveň splnila limit na augustové juniorské MS v kenskom Nairobi (v európskych tabuľkách dorasteniek 2021 je štvrtá) a z priebežného kvalifikačného rebríčka (v jednej disciplíne môžu štartovať dve atlétky so splneným limitom) vytlačila Karin Devaldovú (50:15). Líderkou poradia je Alžbeta Ragasová (48:55).

V súťaži mužov na 10 km triumfoval v Miloviciach Dominik Černý z banskobystrickej Dukly za 42:24 min.

„Vedel som, že Tereza má formu, lebo bola pre každý prípad pripravená na juniorské ME v Tallinne, kam sa však nedostala, lebo v čase nominácie bola z našich dievčat až štvrtá a štartovať môžu len tri. Preto sme hľadali možnosť, ako formu zúročiť,“ tvrdil Kurucovej tréner Peter Mečiar. „Veľmi si cením, že Tereza tento výkon dosiahla napriek veľkému teplu. Za svoj prístup, povahové vlastnosti, obrovskú zodpovednosť si tento výkon zaslúžila. Podobné črty kedysi zdobili aj Maťa Tótha, ktorý u mňa s chôdzou začínal. Teším sa, že obe moje zverenky – okrem Kurucovej aj Paulína Avenová, ktorá išla výborne na MEJ v Tallinne – zažívajú krásnu sezónu.“

Text k foto:

Na prvej snímke Dominik Černý, Terézia Kurucová a Hana Burzalová, na druhej snímke Kurucová so svojím koučom Petrom Mečiarom.

FOTO SAZ (pm)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk