Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

BRATISLAVA-RAČA: Račiansky kros – edícia leto 2018

Muži (absolútne poradie, 15 km): 1. Dávid Žigo (PROefekt) 1:02:03 h, 2. Jozef Brisuda 1:07:58, 3. Ján Lunter 1:08:18.
Ženy (absolútne poradie, 15 km): 1. Eva Lopatová (ŠK Muránska Dlhá Lúka) 1:14:05 h, 2. Petra Mareková 1:21:48, 3. Hana Švarcová (Malíček) 1:26:14.

RUŽINDOL: 8. ročník cestného behu Ružindolský víchor

Muži (absolútne poradie, 7 km): 1. Ivan Pavlík (AK Spartak Dubnica nad Váhom) 25:14 min, 2. Jozef Hrúz (Trnava) 26:44, 3. Pavol Bortel (Dubnica nad Váhom) 27:17.

Ženy (absolútne poradie, 7 km): 1. Mária Hutárová (Pavlice) 34:32 min, 2. Anna Mathiasová (Piešťany) 35:10, 3. Katarína Sorádová (Trail Runners Trnava) 36:52.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES: 28. ročník Večerného behu

Muži (absolútne poradie, 10,5 km): 1. Jozef Urban (TJ Obalservis Košice) 33:50 min, 2. Patrik Vyšňovský (MBO Strážske) 34:02, 3. Jozef Dubašák (AK Steeple Poprad) 34:08

Ženy (absolútne poradie, 4,5 km): 1. Michaela Kucháriková (AC Kriváň Liptovský Mikuláš) 16:16 min, 2. Denisa Martonová (Krompachy) 17:46, 3. Erika Ondrijová (MTC Vyšná Šebastová) 17:54.

HORNÉ SALIBY: Salibský polmaratón a Hornosalibská desiatka

Muži (absolútne poradie, polmaratón): 1. Gabriel Švajda (Roni Run Club) 1:19:01 h, 2. Jozef Čurlej (O5 BK Furča Košice) 1:21:27, 3. Martin Šmotlák 1:21:53.

Ženy (absolútne poradie): 1. Katarína Bátovská (AK Tlmače) 1:37:39 h, 2. Ildikó Kozmérová (Roni Run Club) 1:41:50, 3. Iveta Szabóová 1:50:21.

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Šimon Wahlandt (adidas runners Bratislava speed squad) 33:48 min, 2. Vladimír Šrámek (TV JOJ Running Team) 38:00, 3. Peter Hanušiak (Diakovce) 38:59.

Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Lucia Janečková (BMSC Bratislava) 39:09, 2. Dagmar Vargová (AK Bojničky) 43:36, 3. Zuzana Bozsiková 48:04.

Muži (absolútne poradie, 3 km): 1. Július Korčok (AK Krupina) 10:19 min, 2. Róbert Miskolczi (AC Nové Zámky) 10:50, 3. Ladislav Kaprinai (Roni Run Club) 12:14.

Ženy (absolútne poradie, 3 km): 1. Veronika Ľašová (AK Krupina) 11:36 min, 2. Zdenka Hezká (AO Šaľa) 14:08, 3. Gabriela Gužíková 14:59.

BRATISLAVA: 58. ročník Behu okolo Slovnaftu

Muži (absolútne poradie, 9 km): 1. Michal Ochaba 31:22 min, 2. Konštantín Kocian (obaja behame.sk) 32:36, 3. Peter Ambrus (i-riders) 34:48.

Ženy (absolútne poradie, 9 km): 1. Diana Tešovičová (Procycling) 36:57 min, 2. Ivana Záškvarová (adidas Runners Speed Squad) 39:31, 3. Katarína Kerekešová (Dunajská Lužná) 46:11.

Muži (absolútne poradie, 3 km): 1. René Valent (behame.sk) 10:12 min, 2. Andrej Koleda (Slávia STU Bratislava) 10:37, 3. Ladislav Zigo 11:49.

Ženy (absolútne poradie, 3 km): 1. Viktória Adamčová 13:28 min, 2. Ľubica Mikulášová (obe Bratislava) 14:18, 3. Kristína Kudlicska (Lesky´s runners) 14:50.

VYŠNÁ ŠEBASTOVÁ: 30. ročník Šebešskej pätnástky

Muži (absolútne poradie, 15,5 km): 1. Jaroslav Szabo (TJ Obalservis Košice) 55:47 min, 2. Adrián Vavrek (Dulova Ves) 56:01, 3. Marek Mockovčiak (TJ Obalservis Košice) 56:43.

Ženy (absolútne poradie, 15,5 km): 1. Mahuliena Krištanová (Code2B Košice) 1:05:30 h, 2. Slávka Pavúková (Proč) 1:09:57, 3. Erika Ondrijová (MTC Vyšná Šebastová) 1:10:30.

DEMÄNOVSKÁ DOLINA: Poludnica Run 2018

Muži (absolútne poradie, 23 km/1500 výškových metrov:): 1. Hayden Hawks (USA) 2:10:31 h, 2. Andrej Paulen (Fatra team) 2:16:16, 3. Peter Fraň (Chata M. R. Štefánika) 2:19:31.

Ženy (absolútne poradie, 23 km/1500 výškových metrov:): 1. Alena Slaná (OZ Svetielko nádeje) 3:04:00 h, 2. Denisa Kušnierová (Trail Runners Trnava) 3:10:02, 3. Iveta Hrkelová 3:13:10.

3:13:10.

ŽELEZNIKI: 18. veteránske majstrovstvá sveta v behu do vrchu

Slovenskí reprezentanti si v konkurencii 400 účastníkov na 23. medzinárodného horského behu na Ratitovec v Slovinsku, ktoré po vlaňajšom slovenskom Vršatci prebralo štafetu veteránskych svetových vrchárskych šampionátov formátu WMRA/WMA, nevybojovali medailové umiestnenia. Na 18. MS sa predstavilo 7 Sloveniek a 24 Slovákov. Zo 109 udelených medailí sa najviac ušlo Talianom, celkovo 33 (19 v individuálnej súťaži a 14 za súťaž družstiev). Zo slovenských reprezentantov bola najbližšie k medaile minuloročná vicemajsterka sveta Iveta Hulvátová z dubnického Jogging klubu, ktorá na členitej a mimoriadne náročnej 7,2 km dlhej trati s prevýšením 869 metrov svoj boj o cenný kov v kategórii 45 až 49-ročných prehrala s triom Talianok. Z mužov SR bol Ivan Fiamin piaty v kategórii 75 až 79-ročných.

(LB, SITA)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk