Úspešné kluby získali pre svojich najmenších nové súpravy tréningových pomôcok

Najmenší atléti sa majú na čo tešiť. Spoločnosť Tesco prostredníctvom Nadácie Pontis venovala 25 000 € na nákup atletických súprav pre najmenších, ktoré Slovenský atletický zväz (SAZ) citlivo rozdelil medzi najúspešnejšie kluby.

„Na nové tréningové pomôcky sa môžu tešiť napríklad v kluboch, ktoré sa umiestnili na prvých troch miestach v súťažiach družstiev mladších žiakov alebo žiačok v jednotlivých oblastiach. Takto sme rozdelili 18 súprav, jednu získal víťazný tím z celoslovenského finále Detskej P-T-S a dve putovali úspešným tímom z celoslovenskej postupovej súťaže Hľadáme nových olympionikov,“ informovala Veronika Ľašová, celoslovenská koordinátorka Detskej atletiky. „Veríme, že aj takto prispejeme k ďalšiemu napredovaniu najmladších atlétov v našich kluboch.“

V prípade, že sa na 1. až 3. mieste umiestnili z toho istého klubu mladší žiaci aj žiačky, do klubu putovala jedna súprava, takže šancu získať ju mali potom aj ďalšie družstvá v poradí. Atletický zväz Bratislavy (AZB) neorganizoval pravidelnú tímovú súťaž v tejto vekovej kategórii, SAZ však po konzultácii so zástupcami AZB vybrali štyri kluby, ktoré sa najaktívnejšie a pravidelne zapájali do rôznych súťaží jednotlivcov a aj tie získali sadu atletických pomôcok.

Celkovo dostali kluby na celom Slovensku 21 súprav, každá má hodnotu približne 1000 eur. Je v nej 6 kusov tréningových prekážok, dvoje štartovacie bloky, štyri kriketové loptičky, po dva 350-gramové a 500-gramové oštepy, plný disk (300 g), disk/Junior (500 g), dve kladivá/Junior (1,3 kg), dve 3-kilogramové a dve 4-kilogramové gule, štyri štafetové kolíky a stopky.

Sady s tréningovými pomôckami získali nasledovné kluby:

AZB: AC Malacky, Atletika Šport hrou, Bratislava, Naša atletika Bratislava, Slávia STU Bratislava

ZsAZ: ŠK ŠOG Nitra, AC Stavbár Nitra, CVČ Brezová pod Bradlom, AK Bojničky, AŠK Slávia Trnava, Slávia ŠG Trenčín

SsAZ: Olympia Považská Bystrica, MAC Redox Lučenec, AK ZŤS Martin, MŠK Žiar nad Hronom, AC Victoria Turany, AK UMB Banská Bystrica

VsAZ: ŠŠK J. A. Komenského  Bardejov, ALK Moldava nad Bodvou, ŠŠK Junior Prešov, Akademik TU Košice, 1. AK Humenné

(GB)

ILUSTRAČNÉ FOTO SAZ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk