Emma Zapletalová pre magazín Slovenská atletika priznala, že túži získať medailu na ME do 23 rokov a štartovať na OH

Keď sme Emmu Zapletalovú predstavovali v rubrike Talent v prvom čísle Slovenskej atletiky 2018, zdobili ju „len“ tituly slovenskej šampiónky na 400 m a osobný rekord 55,29. Teraz má na konte presne o desatinu lepší čas – ibaže na štvorstovke s desiatimi prekážkami. Dvadsaťročná Nitrianka, piata na juniorských MS 2018, je v tomto roku už seniorská tabuľková svetová päťka s reálnou šancou zažiť na budúci rok olympijský debut.

Ako ste si oddýchli po uplynulej úspešnej letnej sezóne?

„Po svojom poslednom štarte na Diamantovej lige v Ríme som oddychovala na chate v Nízkych Tatrách, nasledoval kúpeľný pobyt v Piešťanoch a ešte sme si potom s Gabikou Gajanovou spravili spoločný výlet vo Vysokých Tatrách. Od polovice októbra však už znova trénujem.“

Ako by ste charakterizovali vaše atletické leto 2020?

„Ťažko sa mi hľadá správny výraz… Mohla by to byť napríklad sezóna osobných rekordov, keďže som si takmer v každých pretekoch zlepšila maximum, prípadne sezóna neočakávaných výkonov.“

Celý rozhovor s Emmou Zapletalovou pd názvom Leto ako z rozprávky si môžete prečítať v treťom čísle časopisu Slovenská atletika, ktoré vyšlo len nedávno.

Ako zvyčajne, aj teraz v ňom nájdete veľa zaujímavého čítania – napríklad kompletný prehľad diania v letnej slovenskej atletickej sezóne,  dočítate sa o všetkých slovenských šampionátoch i mítingu P-T-S, na nezvyčajnú kvalitu na majstrovstvách SR v Trnave i na šamorínsku péteesku si zaspomínate aj vo fotogalériách, v tradičných rubrikách predstavujeme klub AK Mostáreň Brezno a talentovaného guliara Milana Haboráka ml.,  rubrike Včera a dnes sme sa pozreli na dianie v komunite slovenských ultravytrvalcov, v štatistickej prílohe nájdete prehľad všetkých víťazov (chlapcov) na halových majstrovstvách Slovenska v rokoch 1971 – 2020.

Časopis Slovenská atletika si môžete kúpiť osobne na sekretariáte SAZ v Bratislave, alebo objednať si ho e-mailom na office@atletika.sk. Najpohodlnejšie je však zabezpečiť si ho formou celoročného predplatného.

(GB)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk