Lomnický tretí v Kielciach, ale generálka na prvý míting kladivárskeho seriálu IAAF mu nevyšla podľa predstáv

Tretí štart v rozbiehajúcej sa letnej atletickej sezóne kladivárovi Marcelovi Lomnickému, piatemu z olympiády v Riu 2016, nevyšiel celkom podľa predstáv. Na sobotnom 9. ročníku Furmanekovho memoriálu vo vrhačských disciplínach v poľskom meste Kielce skončil síce tretí, ale výkon 73,87 m nebol dôvod na radosť.

„Hádzalo sa mi zle, vôbec som sa necítil v pohode. Moje hody technicky zďaleka neboli také, ako by som si predstavoval. Samozrejme, chyby sa hneď prejavili na dĺžke mojich pokusov. Priznám sa, zatiaľ ani poriadne neviem, kde presne nastala chyba. Verím však, že o týždeň v Osake to už bude lepšie,“ komentoval 30-ročný kladivár banskobystrickej Dukly preteky v Kielciach.

Zvíťazil v nich Lomnického tréningový partner, trojnásobný majster sveta a úradujúci majster Európy Pawel Fajdek zo skupiny poľskej trénerky Jolanty Kumorowej, ktorý si tohtosezónne maximum posunul zo 79,43 m na 79,71 m. Druhý pred slovenským reprezentantom bol bronzový z posledných štyroch kladivárskych vrcholov (MS 2015, ME 2016, OH 2016, MS 2017) Wojciech Nowicki výkonom 76,51 m. V ženskom kladive triumfovala Joanna Fiodorowová (72,89) pred Malvinou Kopronovou (72,53).

Marcel Lomnický sa najbližšie predstaví v nedeľu 20. mája na prvom podujatí mužskej časti kladivárskeho seriálu IAAF (IAAF Hammer Throw Challenge) v japonskej Osake na Seiko Golden Grand Prix. Jeho tohtosezónne maximu z aprílových pretekov v Coral Gables na Floride je 76,21 m. V marci na Európskom pohári vo vrhoch v portugalskej Leirii získal striebro výkonom 75,97 m, keď ho predstihol len Fajdek. V aktuálnych svetových tabuľkách 2018 mu patrí 14. a v európskych 12. priečka.

(GB)

Text k foto:

Marcel Lomnický na šamorínskom mítingu P – T – S v rokoch 2016 a 2017.

FOTO DUŠAN KOUTNÝ a PAVOL UHRIN

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk