Úradujúci slovenský šampión v maratóne Marián Zimmermann si solídne počínal na maratóne v Ríme. Tridsaťsedemročný Kluknavčan behajúci za Pro-body Sport Team Košice finišoval časom 2:29:59 h 17. z mužov a druhý raz v karére pokoril hranicu 2:30 h. Z Európanov skončil 10., pred ním dobehlo do cieľa osem Talianov (najlepší N. Crippa 2:12:11) a Švéd Andrén Oskar (11. – 2:23:01).

Úradujúci slovenský šampión v maratóne Marián Zimmermann si solídne počínal na maratóne v Ríme, na ktorom štartovalo približne 13-tisíc bežkýň a bežcov. Tridsaťsedemročný Kluknavčan behajúci za Pro-body Sport Team Košice finišoval časom 2:29:59 h 17. z mužov a druhý raz v karére pokoril hranicu 2:30 h.

Z Európanov skončil desiaty, pred ním dobehlo do cieľa osem Talianov (najlepší N. Crippa 2:12:11) a Švéd Andrén Oskar (11. – 2:23:01). Zimmermann bežal v Ríme svoj jubilejný 10. maratón, pričom až 7x štartoval na MMM v Košiciach.

Okrem lanského titulu na MMM v Košiciach v osobnom rekorde 2:28:19 h (zlepšil sa o 3:01 min) získal na slovenských šampionátoch v maratóne bronz (2019), 4. (2020) a 5. miesto (2021). V roku 2018 fnišoval na ČSOB Bratislava Marathon ako najlepší Slovák druhý časom 2:31:20 h za Čechom Jiřím Čípom.

“Bola to veľmi náročná maratónska trať: vyše 400 výškových metrov, 60 zákrut, 90 alebo 180-stupňových, a viac ako 15 km  po dlažobných kockách. Plus bežal som necelý týždeň po zápale dutín… Napriek všetkému to však bol nádherný  a nie iba bežecký zážitok,” komentoval Marián Zimmermann svoje vystúpenie v Ríme. Nedeľný maratón vyhral Maročan Taoufik Allam (2:07:43) pred Keňanmi Wilfredom Kigenom (2:08:45) a Rogersom Kerorom (2:10:50).