Slovenské tituly v horskom behu pre Rusinu a Lovrantovú

V rámci populárneho bežeckého podujatia Salomon Baba – Kamzík 2021, kde sa v nedeľu súťažilo na štyroch rôznych tratiach, sa uskutočnili aj majstrovstvá Slovenska v horskom behu. Trať dlhú vyše 26 km a s takmer 600 nastúpanými výškovými metrami (stúpanie +570 m/klesanie -720 m) v sparnom počasí a v lesnom teréne Malých Karpát najrýchlejšie zvládol Martin Rusina z BMSC Bratislava. V cieli na bratislavskom Kamzíku sa objavil v čase 1:41:53 h a s výrazným náskokom pred dvojicou individuálnych členov Slovenského atletického zväzu. Peter Čudrnák zaostal o 3:45 a Adam Mihalov o 4:13 min. V absolútnom poradí pretekov skončil Rusina druhý, keď nestačil len na Čecha Jiřího Čípu (1:36:57).

Zo žien dobehla z Pezinskej Baby neohrozene ako prvá favorizovaná Katarína Lovrantová z AK Zdravie v pohybe Lučatín (1:54:45 h), ktorá obhájila prvenstvo z predchádzajúceho ´klasického´ ročníka spred dvoch rokov, ale tentoraz jej to vynieslo aj titul slovenskej šampiónky. Striebro v rámci M-SR patrilo Soni Struhárovej z klubu Atletika Nové Mesto nad Váhom, ktorej odstup bol takmer 18 minút. Na bronzovej pozícii skončila Bronislava Chrappa z Go Create Performance Team.

FAKTY Z M-SR V HORSKOM BEHU

MUŽI (26 km, stúpanie +570 m/klesanie -720 m ): 1. Martin Rusina (BMSC Bratislava) 1:41:53 h, 2. Peter Čudrnák (individuálny člen SAZ) 1:45:38, 3. Adam Mihalov 1:46:06.

ŽENY (26 km, stúpanie +570 m/klesanie -720 m ): 1. Katarína Lovrantová (AK ZVP Lučatín) 1:54:45, 2. Soňa Struhárová (Atletika Nové Mesto n/V.) 2:12:32, 3. Bronislava Chrappa (Go Create Performance) 2:13:36.

(LB)

Text k foto:

Medailisti súťaže mužov z M-SR v horskom behu a víťazi Martin Rusina s Katarínou Lovrantovou.