Ultramaratón z Miskolcu do Košíc vyhrali maďarskí vytrvalci Mészáros a Tóthová, v štafetách dominovali bežci z BK Spartak Medzev

Pätnásť hodín – taký bol časový limit pre preteky na trase z maďarského Miskolca do Košíc v rámci už známeho, 117 kilometrov dlhého ultramaratónu na trati Miskolc – Sajóvámos – Szikszó – Hernádkércs – Abaújszántó – Vizsoly – Gönc – Kéked – Nižná Myšľa – Krásna – Košice.

Najrýchlejším však napokon na zdolanie tejto trate stačil čas výrazne kratší čas. Športové zápolenie, ktoré prilákalo takmer 500 aktívnych bežcov z viacerých krajín, samozrejme, výrazne viac v štafetovej podobe než v súťaži jednotlivcov, bolo v tomto roku ozvláštnené aj účasťou ďalších partnerských miest, keď okrem Košíc a Miskolca vyslali do priateľského súperenia svoje tímy i Ostrava a Katovice.

Absolútnymi víťazmi medzi jednotlivcami sa stali maďarskí bežci Roland Mészáros (10:28:12) a Timea Tóthová (10:32:52). V súbojoch štafiet sa potom mimoriadne darilo slovenským tímom. Ten, ktorý bežal v tričkách Košice Marathon Team, ovládol súboj 10-členných miešaných štafiet (9:10:00). V čisto mužských zostavách nenašli premožiteľov bežci BK Spartak Medzev (8:13:30). Rovnako dobre si počínala i zostava BK Steel Košice. Tá bola najrýchlejšia (9:19:05) v súperení štafiet zostavených z pätice bežcov.

„Obdiv, nie menší ako samotným víťazom, však patril všetkým, ktorých sme mohli privítať v cieli. Ako posledný sa v ňom presne po 15 hodinách objavil aj 75-ročný Štefan Zuberník. Človek, ktorý sa musel v živote vyrovnať s mnohými pádmi, často bez strechy nad hlavou, dokázal, že nádej na návrat je všadeprítomná,“ zdôraznil Branislav Koniar z Maratónskeho klubu Košice, ktorý podujatie organizoval spolu s Marathon Club Miskolc.

FOTO MK KOŠICE/BRANISLAV KONIAR

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk