Trojnásobný slovenský Atlét roka Ján Volko sa na obhajobu bronzu z halových ME pripravuje v juhoafrickom Potchefstroome

Trojnásobný slovenský Atlét roka (2017, 2019, 2022) Ján Volko sa už druhý týždeň pripravuje na sústredení v 40-tisívcovom juhoafrickom Potchefstroome v nadmorskej výške 1340 m. Na tréningoch mu asistujú ďalší atléti z jeho klubu Naša atletika Bratislava. Na juhu čierneho kontinentu sa bude Volko pripravovať do druhej polovice decembra. Pred Vianocami ho čaká ešte jedna milá povinnosť – 19. decembra účasť na slávnosti Športovec roka 2022, keďže vďaka štvrtej priečke vo finále behu na 100 m na augustových ME v Mníchove má veľkú šancu, že sa opäť dostane do elitnej desiatky.

„Vrátili sme do známeho prostredia. S výbornými tréningovým podmienkami a najmä teplom, ktoré je náš tréning dôležité, sme spokojní. Zdravotne je u Janka všetko v poriadku. Okrem náročnej tréningovej práce máme aj trochu voľného času. Snažíme sa ho vyplniť návštevami rôznych zaujímavých miest, ktorých je tu neúrekom. Sme šťastní, že máme možnosť trénovať v Potchefstroome,“ uviedla pre Top Athletics Volkova trénerka Naďa Bendová.

Kemp v JAR je pre 25-ročného bratislavského šprintéra dôležitý v príprave na budúcoročné marcové halové ME v tureckom Istanbule (3. – 5. marca 2023), kde bude Volko obhajovať bronz na 60 m z Torune 2021. Z kontinentálnych šampionátov má už kompletnú medailovú zbierku: okrem torunského bronzu aj striebro z Belehradu 2017 a zlato z Glasgowa 2019.

„Na sústredení zatiaľ ide všetko podľa plánu, v našej tréningovej skupine vládne dobrá nálada. Počasie je síce premenlivé, ale na tréningy ideálne. Už sme absolvovali aj naše v úvodzovkách obľúbené kopce,“ prezradil Ján Volko.

Slovenský rekordér plánuje začať halovú sezónu 2023 v domácom prostredí na mítingu Elán v rovnomennej bratislavskej hale 29. januára. Program jeho ďalších štartov do halových ME sa v spolupráci s jeho manažérom Alfonsom Juckom dotvára v týchto dňoch.

(GB)

Text k foto:

Ján Volko na tréningu a na návšteve zvieracej farmy.

FOTO TOP ATHLETICS (NB)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk