Buďte trpezliví a dôverujte trénerom, odkazujú E. Zapletalová, A. Bezeková a V. Kaňuchová slovenským adeptom štartu na ME 2024 do 18 rokov, ktorí mali kemp v Banskej Bystrici

Minulý týždeň (5. – 8. 7.) sa v Banskej Bystrici uskutočnil atletický kemp pre pretekárov (a aj ich osobných trénerov) zaradených do projektu k budúcoročným ME do 18 rokov, ktoré sa uskutočnia v stredoslovenskej metropole 18. – 21. júla 2024.

„Počas celého kempu čakal nádejných atlétov bohatý program, Na tréning mali možnosť využiť vynovený hlavný aj tréningový štadión VŠC Dukla na Štiavničkách, priestory posiľňovne a športovej haly. Na proces regenerácie využívali účastníci kempu neďalekú plaváreň, ale aj rehabilitáciu v priestoroch VŠC Dukla,“ informovala predsedníčka komisie mládeže SAZ Veronika Ľašová.

Na kempe k ME 2024 do 18 rokov sa zúčastnilo celkovo 17 adeptov štartu na tomto podujatí plus 9 osobných trénerov. Po jeho skončení odviezol všetkých špeciálny autobus do Martina, kde sa minulú sobotu 8. júla uskutočnilo 2. Kolo TESCO dorasteneckej ligy.

„V rámci bohatého programu si atléti aj tréneri vypočuli zaujímavú prednášku bývalého šéftrénera SAZ, profesora Martina Pupiša z UMB v Banskej Bystrici na tému motivácie športovcov. Atlétov čakal aj spoločný tréning a diskusia na tému základy vzpierania a využitie silového tréningu v atletike pod taktovkou Ruda Lukáča.

Ďalším zaujímavým bodom programu banskobystrického kempu bola beseda s našimi úspešnými atlétkami, majsterkou Európy 2021 do 23 rokov na 400 m prekážok Emmou Zapletalovou, kladivárkou Veronikou Kaňuchovou a členkou ôsmej štafety na 4 x 400 m na ME 2018 v Berlíne Alexandrou Bezekovou. Diskutovalo sa o rôznych veciach, napríklad aj o tom, ako sa vyrovnávajú so stresom pred vrcholným podujatím, či im už niekedy počas kariéry behali v hlave pochmútne myšlienky a uvažovali o jej konci a od všetkých troch si vzali ponaučenie, že úspešný športovec musí snívať svoj sen, musí byť trpezlivý a plne dôverovať svojmu trénerovi,“ načrtla Veronika Ľašová v skratke najzaujímavejšie body tréningového kempu k ME 2024 do 18 rokov.

Šéfka komisie mládeže SAZ sa poďakovala VŠC DUKLA Banská Bystrica za poskytnutie priestorov na tréning a regeneráciu, mladým atlétom a ich osobným tréneromza účasť na kempe a takisto vedúcej oddelenia mládeže na sekretariáte SAZ Ivete Putalovej a šéftrénerovi mládeže SAZ pre kategóriu do 18 rokov Milanovi Laurenčíkovi za organizáciu a zabezpečenie celého kempu.

FOTO SAZ (ip)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk
Atletika.sk