Súťažná komisia EA navrhla do programu ME 2024 v Ríme aj chodecké preteky mužov a žien na 35 km. Na halových ME 2025 v Apeldoorne bude v programe aj miešaná štafeta na 4 x 400 m.

V Londýne rokovala súťažná komisia Európskej atletiky, ktorej člen je aj slovenský manažér a organizátor podujatí Alfons Juck. O čom sa v britskej metropole diskutovalo?

„Naša komisia navrhla zaradiť chodecké preteky na 35 km na ME 2024 v Ríme do programu šampionátu, keďže je neistý osud tejto disciplíny na OH v Paríži. Nie je však isté, či vedenie EA tento návrh schválui,“ informoval Alfons Juck.

Na halových ME 2025 v holandskom Apeldoorne v bude v programe nová disciplína – súťaž miešaných štafiet na 4 x 400 metrov – so 6 účastníckymi krajinami.

„Komisia vyhodnotila aj anketu v rámci národných federácií ohľadne termínu konania Európskeho pohára vo vrhoch. Väčšina je za zachovane súčasného marcového dátumu,“ dodal Juck.

Súťažná komisia EA sa zaoberala aj možnosťou zaradiť do kvalifikačného rebríčka na vrcholné halové podujatia v behu na 60 m možnosť počítať aj päť štartov na 60 m bez kombinácie so stovkou z leta. Na absenciu tejto možnosti doplatila v aktuálnej sezóne Monika Weigertová, keďže minulé leto pre zranenie nemala na konte dostatočný počet štartov v behu na 100 m, aby mohla figurovať v kvalifikačnom rebríčku. Komisia bude apelovať na to, aby tréneri a jednotlivé výpravy mali na vrcholných podujatiach jasnú informáciu o nasadzovaní do rozbehov.

„Presadzujeme aj to, aby v prípade, ak niekto z kvalifikovaných nenastúpi na štart semifinále či finále, mohol ho nahradiť ďalší v poradí. Preberali sme i ďalšie možné inovácie, o ktorých sa viedla zaujímavá diskusia,“ dodal A. Juck.

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk