Gabriela Gajanová štvrtá na 800 metrov v súboji Európa – USA, pomohla kontinentu k triumfu

Gabika Gajanová finišovala v behu na 800 m v interkontinentálnom stretnutí Európa – USA na Národnom olympijskom štadióne Dinama v Minsku štvrtá za 2:05,43 min! Zverenka Pavla Slouku bežiaca v netradičnom bielo-oranžovom drese s nápisom Europe nesklamala, v taktickom behu (medzičas na 400 m 1:03,49) predviedla pekný výkon a pre tím Európy získala 5 bodov.

Ešte stále ani nie 20-ročná bežkyňa z Bobrovca bojovala dokonca o 3. miesto, ale skúsená Američanka Ce´Aira  Brownová s osobákom 1:58,01 min Gajanovej atak odrazila a zdolala ju len o 5 stotiniek. Hoci išlo o taktický beh, slovenská strednotratiarska jednotka dosiahla v trinástom behu na 800 m v tomto roku desiaty najlepší čas svojej kariéry.

„Z pretekov mám zmiešané pocity. Čakala som, že sa pobeží trochu rýchlejšie, ale znova to bol pomalý beh s rýchlym záverom.  Ak by som skôr zachytila finiš, možno aj moje umiestenie by bolo lepšie, talto to bolo opäť moje ´obľúbené´štvrté miesto. Niekto však musí byť štvrtý… Nie je to najhoršie, ale chcela som skončiť v prvej trojke.  Som však vďačná aj štvrté miesto a body pre Európu. Podujatie sa mi páči, je veľmi dobre zorganizované a teším sa, že môžem byť súčasť výberu Európy,“ skonštatovala Gabriela Gajanová.

Osemstovku ovládli Európanky, vyhrala Britka Alexandra Bellová (2:04,81) pred Oľhou Ľachovovou z Ukrajiny (2:04,90). Skóre v tejto disciplíne bolo 24:13 pre starý kontinent (boduje sa 9 – 7 – 6 – 5 – 4 – 3 – 2 – 1).

(GB), FOTO JÁN LUKY

FAKTY Z MINSKA

PONDELOK

MUŽI – 100 m (-1.1): 1. Rodgers 10,20, 2. Belcher 10,25, 3. Kemp všetci USA) 10,28, 400 m: 1. M. Cherry 45,13, 2. London (obaja USA) 45,39, 3. Re (Európa/Tal.) 46,05, 1500 m: 1. J. Thompson (USA) 3:38,88, 2. Wightman (Európa/V. Brit.) 3:38,90, 3. Blankenship (USA) 3:39,63, 3000 m prek.: 1. Kebenei (USA) 8:33,65, 2. Arce 8:33,75, 3. Ezzaydouni (obaja Európa/Šp.) 8:34,55, výška: 1. Nedosekov (Európa/Biel.) 235 – svetový výkon roka, 2. Ivaňuk (Európa/Rus.) 231, 3. J. Robinson (USA) 229, diaľka: 1. Simpson (USA) 817, 2. Tentóglou (Európa/Gréc.) 817, 3. Cáceres (Európa/Gréc.) 817, guľa: 1. Hill (USA) 22,35, 2. Bukowiecki (Európa/Poľ.) 21,92, 2. Mihaljevič (Európa/Chor.) 21,60, kladivo: 1. Fajdek 80,71, 2. Nowicki (obaja Európa/Poľ.) 78,33, 3. Miller (Európa/V. Brit.) 77,89, 4 x 100 m: 1. USA I. 38,26, 2. Európa I. (Holandsko) 38,45, 3. USA II. 38,70.

ŽENY – 100 m (-0,8): 1. Neitová (Európa/V. Brit.) 11,29, 2. Bryantová 11,30, 3. Akinosunová (obe USA) 11,39, 400 m: 1. Jonathasová 51,01, 2. A. Felixová (obe USA) 51,36, 3. Baumgartová-Witanová (Poľ.) 51,52, 800 m: 1. Bellová (Európa/V. Brit.) 2:04,81, 2. Ľachovová (Európa(Ukr.) 2:04,90, 3. C. Brownová (USA) 2:05,38, 4. GABRIELA GAJANOVÁ (Európa/SR) 2:05:43, 3000 m: 1. Crannyová 9:00,70, 2. Schneiderová (obe USA) 9:00,77, 3. McColganová (Európa/V. Brit.) 9:01,03, žrď: 1. Sidorovová (Európa/Rus.) 485, 2. Stefanídiová (Európa/Gréc.) 470, 3. Nageotteová (USA) 470, trojskok: 1. Franklinová (USA) 14,36, 2. Mamonová (Portug.) 14,21, 3. Kiltyová-Dovilé (Európa/Lot.) 14,08, disk: 1. Perkovičová (Európa/Chor.) 67,65, 2. Tausagová-Collinsová 63,71, 3. Allmanová (obe USA) 62,44, oštep: 1. Wingerová (USA) 64,63, 2. Chaladovičová (Európa/Biel.) 64,41, 3. Alaisová (Európa/Fr.) 60,86, 4 x 100 m: 1. USA I. 43,36, 2. USA II. 43,66, 3. Európa I. (Holandsko) 43,82.

UTOROK

MUŽI – 200 m: 1. Gulijev (Európa/Tur.) 20,16, 2. Desalu (Európa/Tal.) 20,66, 3. K. King (USA) 20,83, 800 m: 1. Tuka (Európa/Bosna a H.) 1:46,77, 2. Kszczot (Európa/Poľ.) 1:46,89, 3. I. harris (USA) 1:46,94, 3000 m: 1. Blankenship (USA) 7:57,48, 2. Mechaal (Európa/Šp.) 7:57,55, 3. Crippa (Európa/Tal.) 7:58,11, 110 m prek.: 1. Ortega (Šp.) 13,21, 2. Šubenkov (Rus.) 13,39, 3. Crittenden (USA) 13,43, 400 m prek.: 1. Kendziera 48,99, 2. Lattin (obaja USA) 49,12, 3. Vaillant (Európa/Fr.) 49,20, žrď: 1. (Európa/Švéd.) 585, 2. Lisek 580, 3. Wojciechowski (obaja Európa/Poľ.) 575, trojskok: 1. Benard (USA) 17,01, 2. B. Williams (Európa/V. Brit.) 16,71, 3. Bates (USA) 16,70, disk: 1. Weisshaidinger (Európa/Rak.) 67,22, 2. Malachowski (Európa/Poľ.) 64,89, 3. Isene (Európa/Nór.) 63,99, oštep: 1. Vetter (Európa/Nem.) 90,03, 2. Kirt (Európa/Est.) 88,91, 3. Matusevičius (Európa/Lit.) 83,54.

ŽENY – 200 m: 1. B. Brownová (USA) 22,61, 2. Dobbinová (Európa/V. Brit.) 22,92, 3. K. Jeffersonová (USA) 22,99, 1500 m: 1. Graceová 4:02,49, 2. Osiková (obe USA) 4:04,92, 3. McColganová (V. Brit.) 4:05,58, 3000 m prek.: 1. Lawrenceová (USA) 9:33,24, 2. Sánchezová (Európa/Šp.) 9:38,47, 3. Wagnerová-Gyürkesová (Európa/Maď.) 9:42,68, 100 m prek.: 1. Nelvisová (USA) 12,80, 2. Koleczeková (Európa/Poľ.) 12,86, 3. Hermanová (Európa/Biel.) 12,92, 400 m prek.: 1. Ryžikovová (Európa/Ukr.) 55,32, 2. Sprungerová (Európa/Švajč.) 55,46, 3. Beesleyová (Európa/V. Brit.) 55,49, výška: 1. Levčenková 202, 2. Heraščenková (obe Európa/Ukr.) 198, 3. Lasickiené (Európa/Rus.) 198, diaľka: 1. Mirončiková-Ivanovová (Európa/Biel.) 674, 2. Bechová-Romančuková (Európa/Ukr.) 673, 3. Reesová (USA) 671, guľa: 1. Ewenová (USA) 19,47, 2. Roosová (Európa/Švéd.) 19,06, 3. Mártonová (Európa/Maď.) 18,95, kladivo: 1. Fiodorowová (Európa/Poľ.) 74,34, 2. Malyšiková (Európa/Biel.) 72,70, 3. B. Andersenová (USA) 72,59.

Miešaná štafeta (100-200-400-800 m): 1. Európa I. 3:21,13, 2. USA I. 3:21,21, 3. USA II. 3:21,47.

Konečný stav (po 37 disciplínach): Európa – USA 724,5:601,5.

GAJANOVEJ TOP ČASY NA 800 METROV

2:00,58 Odložilov memoriál 2019 Praha

2:01,25 Diamantová liga 2019 Lausanne

2:01,88 P-T-S 2019 Šamorín

2:01,90 MSJ 2018 Tampere (finále)

2:01,99 Rieter míting 2019 Ústí n/O.

2:02,57 ME 2018 Berlín

2:03,36 MSJ 2018 Tampere (semifinále)

2:04,77 Odložilov memoriál 2018 Praha

2:04,89 extraliga ČR 2018 (2. kolo) Ostrava

2:05,43 Európa – USA 2019 Minsk

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk