Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

BRATISLAVA: 30. ročník Silvestrovského behu cez bratislavské mosty 

Muži (absolútne poradie, 10,5 km): 1. Jozef Pelikán (Slávia UK Braislava/Run for Fun) 35:03 min, 2. René Valent (behame.sk) 35:39, 3. Taras Ivaniuta (Reštartnisa.sk) 35:57.

Ženy (absolútne poradie, 10,5 km): 1. Elena Dušková (Inter-SC Bratislava) 37:50 min, 2. Lucia Kovalančíková (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 40:16, 3. Veronika Muhrová (Nem.) 41:25.

MICHALOVÁ: 23. ročník Silvestrovského behu

Muži (absolútne poradie, 8,5 km): 1. Peter Ďurec (BBtrener/ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 27:20 min, 2. Tomáš Kubej (SMZ Jelšava) 29:34, 3. Peter Fraňo (Salomon) 29:52.

Ženy (absolútne poradie, 8,5 km): 1. Iveta Furáková 25:49 min, 2. Anna Zvarová (obe Svetielko nádeje) 26:04, 3. Nikola Berčíková (AK Zdravie v pohybe Lučatín) 28:12.

VEĽKÉ VOZOKANY: 25. ročník Silvestrovského behu 

Muži (absolútne poradie, 9,12 km): 1. Matúš Verbovský (ŠK Atóm Levice) 29:46 min, 2. Gabriel Švajda (TEMPEST) 31:54, 3. Peter Ursíny (Atléti BŠ) 32:02.

Ženy (absolútne poradie, 9,12 km): 1. Jana Mácsaiová (DŠA VIETO Levice) 38:10 min, 2. Angelika Béberová (Húrky ZM) 42:09, 3. Lenka Lomnická (ŠK Achilles Handlová) 42:11.

Muži (absolútne poradie, 4,56 km): 1. Adam Čardáš (Atóm Levice) 17:30 min.

Ženy (absolútne poradie, 4,56 km): 1. Jana Šimunková (AC Šurany) 19:59 min.

PIEŠŤANY: 54. ročník Silvestrovského behu 

Muži (absolútne poradie, 10,2 km): 1. Ondrej Kubo (3NT Bratislava) 35:40 min, 2. Filip Moravec (TJ Spartak Myjava) 36:03, 3. Marek Štefanka (Šípkové) 36:08.

Ženy (absolútne poradie, 10,2 km): 1. Jana Úradníková (Piešťany) 41:28 min, 2. Alexandra Pastieriková (AK Bojničky) 44:05, 3. Vasilka Tyková (Trenčín) 48:33.

Muži (absolútne poradie, 5,1 km): 1. Matúš Babulík (Slávia STU Bratislava) 16:39 min, 2. Tibor Kakas (Lesky´s Runners 17:08, 3. Jozef Repčík (Funny athletics Piešťany) 18:27.

Ženy (absolútne poradie, 5,1 km): 1. Anita Stachová (Atletika N. Mesto nad Váhom) 21:00 min, 2. Miriama Konrádová (Lesky´s Runners) 21:17, 3. Monika Kusendová (Atletika N. Mesto nad Váhom) 22:27.

DOLNÉ OREŠANY: 48. ročník Silvestrovského krosu

Muži (absolútne poradie, 6,5 km): 1. Martin Juran (Run for Fun) 24:00 min, 2. Martin Halász (RunningPro/Velon.sk) 24:15, 3. Medard Féder (AŠK Pezinok) 24:39.

Ženy (absolútne poradie, 6,5 km): 1. Zuzana Bibzová 29:18 min, Denisa Kušnierová (Trail Runners Trnava) 29:47, 3. Tamara Miklušová (TJ Rapid Bratislava) 30:45.

DUBNICA NAD VÁHOM: 24. ročník Silvestrovského behu na tartane – Memoriál Pavla Rajca

Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Miroslav Ilavský (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 15:53,41 min, 2. Jozef Nevedel (MKŠS-AK Kysucké Nové Mesto) 16:13,06, 3. Ondrej Malek (AO Slávia ŽU Žilina) 16:25,01.

Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Ľubomíra Maníková 18:59,09 min, 2. Karin Suranová (obe AK Spartak Dubnica nad Váhom) 19:23,33, 3. Barbara Chrenková (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 19:32,39.

HOROVCE: 36. ročník Horovskej desiatky

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Michal Červeňák (AC Michalovce) 34:57 min, 2. Tomáš Kamas (TJ Tatran Sp. N. Ves) 35:22, 3. Emil Henček (TJ Obal servis Košice) 35:59.

Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Katarína Pejpková (TJ Obal servis Košice) 35:33 min, 2. Barbora Němcová (TJ Obal servis Košice) 40:39, 3. Zuzana Stanovčáková (Vranov nad Topľou) 40:54.

HUMENNÉ: 39. ročník Silvestrovského behu 

Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Jozef Urban (TJ Obal Servis Košice) 16:25 min, 2. Matyáš Pokorný (ČR) 17:05, 3. Martin Hrabovecký (TJ Obal servis Košice) 17:15.

Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Tamara Ivančová (1. AK Humenné) 20:34 min, 2. Michaela Ivančová (ŠK Banské) 20:51, 3. Janka Mihaľková (1. AK Humenné) 21:09.

SENICA: 34. ročník Silvestrovského behu

Muži (absolútne poradie, 8 km): 1. Marek Ondrovič (AC Malacky) 25:06,67 min, 2. Tomáš Skala (Záhorácký Frišký tým Senica) 26:15,92, 3. Petr Buček (ČR) 26:53,70.

Ženy (absolútne poradie, 4 km): 1. Maria Truissard (AK Junior Holíč) 16:57,67 min, 2. Lucia Režnáková (ŠK Jablonica) 17:25,30, 3. Renata Nosková (AK Junior Holíč) 17:40,86.

PREŠOV: 34. ročník Silvestrovského behu – Memoriál docenta Olega Kopaneva

Muži (absolútne poradie, 7 km): 1. Radovan Tomeček 22:26,5 min, 2. Jaroslav Szabo (obaja TJ Obal servis Košice) 22:33,1, 3. Adam Mihalov (Prešov) 22:49,7.

Ženy (absolútne poradie, 7 km): 1. Romana Komarňanská (BMSC Bratislava) 24:47,5 min, 2. Jarmila Vitovičová (Prešov) 27:04,2, 3. Ivana Butoracov (MTC Vyšná Šebastová) 27:29,7.

TRNAVA: 33. ročník Trnavského novoročného behu – Memoriál Ladislava Kmeča

Muži (absolútne poradie, 6 km): 1. Medard Féder (AŠK Pezinok) 19:27,2 min, 2. Michal Puškár 19:32,8, 3. Lukáš Záhorec (obaja bernohy.sk) 19:43,3.

Ženy (absolútne poradie, 6 km): 1. Adela Čermáková (ESET) 23:38,8 min, 2. Dagmar Vargová 24:14,3, 3. Alexandra Pastieriková (obe AK Bojničky) 24:33,4.

(LB)

Text k foto:

Slovenská reprezentantka Elena Dušková vyhrala súťaž žien v 30. ročníku Behu cez bratislavské mosty.

FOTO PAVOL UHRIN

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk