Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

ŠTRBA: 41. ročník Malého štrbského maratónu

Muži (absolútne poradie, 31 km): 1. Geoffrey Githuku Chege 1:41:07 h, 2. Stephen Ndege (obaja Keňa) 1:46:05, 3. Viktor Starodobcev (Ukr./JM Demolex iPhone Bardejov) 1:52:08,… 5. Tomáš Kopčík (Trnava) 1:55:42.

Ženy (absolútne poradie, 31 km): 1. Marcela Joglová (ČR) 2:02:52 h, 2. Joyce Muthoniová (Keňa) 2:13:01, 3. Zuzana Korotvičková (BK Steel Košice) 2:21:03.

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Jozef Dubašák (AK Steeple Poprad) 36:09 min, 2. Miroslav Gad (ŠK Copy-Servis Liptovský Mikuláš) 37:02, 3. Martin Makovický (ŠK Kompas) 37:37.

Ženy (absolútne poradie, 31 km): 1. Aneta Smerčiaková (KBL Jasná) 44:07 min, 2. Dana Hanulová (Liptovské Sliače) 44:46, 3. Karin Kaczorová (sporttatry.sk) 48:11.

ŠPAČINCE:  41. ročník Špačinského trojuholníka

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Marek Hladík (AŠK Slávia Trnava) 34:44 min, 2. Tomáš Michalec (Predmier) 35:20, 3. Filip Moravec (TJ Spartak Myjava) 35:22.

Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Dana Janečková (AC Nové Zámky) 42:08, 2. Martina Burzová (ŠKP Bratislava) 43:32, 3. Barbora Kopřivová (ČR) 44:20.

BANSKÉ: 23. ročník Bančanskej desiatky

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Sergij Rasčupkin (Ukr.) 35:23 min, 2. Adrián Vavrek (Dulova Ves) 35:51, 3. Rastislav Skubeň (AK VTJ Zvolen) 36:39.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Zita Kácserová (Maď.) 36:26, 2. Zuzana Iľovová (MARAS team) 44:02, 3. Zuzana Stanovčáková (Vranov) 45:36.

Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Oliver Ringer (MARAS team) 18:00.

Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Tamara Ivančová (ŠK Banské) 22:53.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: 7. ročník Night Run-u:

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Matúš Vlčko (Moji ľudia Černová) 34:21 min, 2. Jan Zmrhala (bez príslušnosti) 34:30, 3. Róbert Valiček (TJ Obal servis Košice) 34:32.

Ženy: 1. Michaela Kucháriková (AC Kriváň Liptovský Mikuláš) 39:49 min, 2. Slávka Mlynčeková (ŠK Copy-Servis Liptovský Mikuláš) 42:47, 3. Martina Bellušová (ŠK Kriváň Liptovská Ondrašová) 43:23.

Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Štefan Štefina (Towerrunning SVK) 16:41 min

Ženy (absolútne poradie, 31 km): 1. Líza Hazuchová (MPK DK) 19:17 min.

TRENČÍN: Pohodový beh Slovenskej sporiteľne v areáli festivalu Pohoda

Muži (absolútne poradie, 1,5 km): 1. Matej Schebe (Run for Fun) 5:07 min, 2. Sebastián Kačina (Koniferum klub Krňava) 5:07, 3. Marek Šelleng (Labaš Košice) 5:14.

Ženy (absolútne poradie, 1,5 km): 1. Marína Šlárová (Optimista) 6:23 min, 2. Monika Hurbanová (i-riders.sk) 6:26, 3. Petra Nováková (adidas runners Bratislava) 6:27

KAMENEC POD VTÁČNIKOM: 11. ročník Behu na Vtáčnik

Muži (absolútne poradie, 11 km s prevýšením 1140 m): 1. Miroslav Hraško (Zolna) 1:02:09 h, 2. Ján Ďurmek (Valaská Belá) 1:03:16, 3. Tomáš Benko (ŠK Achilles Handlová) 1:05:03.

Ženy (absolútne poradie, 11 km s prevýšením 1140 m): 1. Daniela Reksová (BK Lysá pod Makytou) 1:16:11, 2. Iveta Hulvátová (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 1:17:42, 3. Soňa Krnáčová (BK Pyxida Čierne Kľačany) 1:18:08.

Muži (absolútne poradie, 3,3 km): 1. Oliver Ringer (MARAS team) 10:40 min.

Ženy (absolútne poradie, 3,3 km): 1. Jana Seidlová (Partizánske) 13:41 min

ZVOLEN: 4. ročník behu Buď fit, nie len IT

Muži (absolútne poradie, 6,5 km): 1. Lukáš Konc (ABC team Hnúšťa) 27:34,40 min, 2. Branislav Dolinec (Dolincovci ZV) 28:11,10, 3. Marcel Škurla 28:27,80.

Ženy (absolútne poradie, 6,5 km): 1. Iveta Furáková 30:17,10 min, 2. Anna Zvarová (obe Svetielko nádeje) 31:03,80, 3. Miroslava Liptáková (AK Danica) 32:47,40.

(LB)

Text k foto:

Štyridsiaty prvý ročník Špačinského trojuholníka vyhral Marek Hladík.

FOTO JÁN LUKY

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk