Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

BANSKÁ BYSTRICA: SOFTIP Trojkráľový večerný beh
Muži (absolútne poradie, 5,39 km): 1. Peter Ďurec (BBtrener.sk) 15:16 min 2. Peter Kováč (Run for Fun) 15:59, 3. Peter Ďurica (Run for Fun/STU Bratislava) 16:00.
Ženy (absolútne poradie, 5,39 km): 1. Silvia Valová 18:33 min, 2. Kristína Resslová (obe AK Zdravie v pohybe Lučatín) 19:14, 3. Lucia Pivarčiová (Trian ŠK UMB Banská Bystrica) 19:39.

KOŠICE: Košický trojkráľový beh
Muži (absolútne poradie, 5,1 km): 1. Tibor Sahajda (Cassovia Running Team o.z. Košice) 15:07 min, 2. Tomáš Mušinský (Klub orientačného behu ATU Košice) 16:41, 3. Imrich Pástor (Cassovia Running Team) 16:46.
Ženy (absolútne poradie, 5,1 km): 1. Viviána Popovičová (Creo sport) 18:43 min, 2. Zuzana Durcová (BMSC) 19:02, 3. Loriána Popovičová (Creo sport) 19:39.

TRNAVA: Trojkráľová šestka
Muži (absolútne poradie, 6,2 km): 1. Matúš Kompas (ŠK ŠOG Nitra) 20:46 min, 2. Martin Zaťko (Stellantis Run Team) 21:02, 3. Andrej Jozič (Ivanka pri Dunaji) 21:52.
Ženy (absolútne poradie, 6,2 km): 1. Zdenka Hezká (Atletický oddiel Šaľa) 24:35 min, 2. Lucia Sopková (AK AŠK Slávia Trnava) 25:26, 3. Dagmar Vargová (AK Bojničky 25:57.
Kompas a Hezká boli zároveň aj celkovými víťazmi Trnavskej bežeckej trilógie.

ĽUTOV: Trojkráľová trojka
Muži (absolútne poradie, 20 km, prevýšenie 850 m): 1. Marián Priadka (Salomon/Suunto) 1:26:26,25 h, 2. Radoslav Kopčan (Horno-ozorovské krivé nohy) 1:28:55,31, 3. Tomáš Podpera (Mountainshop Trenčín/Team Rab) 1:32:52,07.
Ženy (absolútne poradie, 20 km, prevýšenie 850 m): 1. Marieta Zelenayová (Piešťany) 1:57:18,33 h, 2. Eva Mareková (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 2:01:16,00, 3. Zuzana Leščinská (Sásová) 2:03:34,47.
Muži (absolútne poradie, 10 km, prevýšenie 350 m): 1. Martin Turček (Krásno/Beh cez Plešovicu) 49:01 min, 2. Oliver Súkeník (Partizánske) 52:22, 3. Ivan Ďurkáč (Podlužany) 55:13.
Ženy (absolútne poradie, 10 km, prevýšenie 350 m): 1. Agáta Babulic (TBK TORA Topoľčany) 1:13:18 h, 2. Bohumila Čankyová (Myfit club Topoľčany) 1:13:46, 3. Vierka Šulíková 1:17:17.

BRATISLAVA: Beh 2 míle Bratislava – 1. kolo
Muži (absolútne poradie, 3,218 km): 1. Taras Ivaniuta 10:33,02 min, 2. Peter Ambrus 11:21,37, 3. Richard Jurík 12:09,52.
Ženy (absolútne poradie, 3,218 km): 1. Mária Danečková 12:44,83 min, 2. Júlia Gabajová 13:54,43, 3. Helena Krútelová 14:05,02.

Text k foto: Účastníci Košického trojkráľového behu, na čele s číslom 1 víťaz Tibor Sahajda.
FOTO: Michal Krajčík

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk