Forster vyhrala na českom tímovom šampionáte prekážkovú stovku, na hladkej skončila druhá

Na českom tímovom šampionáte v Chebe sa darilo aj hosťujúcim slovenským atlétom z manažérskej skupiny Top Athletics. Najúspešnejšie si počínala nádejná Viktória Forster (ŠK ŠOG Nitra), ktorá vo farbách AK Škoda Plzeň vyhrala prekážkovú stovku za 13,56 sekundy a na hladkej skončila druhá časom 11,75. Zverenka Kataríny Adlerovej dosiahla na prekážkach v silnom protivetre 1,5 m/s o 6 stotín slabší čas ako v semifinále na ME v Mníchove 2002 a o 5 stotín zdolala Češku Helenu Jiranovú. Na 100 m predstihla Viktóriu iba Nikola Bendová – o päť stotín.

Daniela Ledecká

Výkony šprintérok tiež poznačil protivietor 1,3 m/s. Ďalšia zverenka trénerky Adlerovej Daniela Ledecká (ŠK ŠOG Nitra) hosťujúca za plzenskú Škodu skončila v Chebe dvakrát štvrtá. Najprv na hladkej štvorstovke vyhrala II. beh časom 55,24, a potom vo svojej hlavnej disciplíne dosiahla výkon 58,42 sekundy, keď sa pred ňu dostali Češky Nikoleta Jíchová (56,16), Ester Bendová (58,01 s) a Ukrajinka Maria Mykolenková (58,22 s). „Pre Viktóriu aj Danielu to boli tzv. objemové preteky, v ktorých bolo dôležité najmä nazbierať čo najviac bodov pre klub. Viktória krátke šprinty zvládla dobre. Daniela to mala predsa len o čosi náročnejšie, skombinovať dve štvorstovky za 75 minút nie je ľahké,“ komentovala chebské účinkovanie svojich zvereniek trénerka Katarína Adlerová.

Šimon Bujna

Ďalší člen Top Athletics Šimon Bujna (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) hosťujúci za VSK Univerzita Brno finišoval vo finále stovky šiesty časom 10,89 (vietor -0,5 m/s) a na dvojstovke dosiahol celkovo 12. čas 21,80, keď v I. behu skončil siedmy. „Šimon sa po dlhej halovej i letnej sezóne snaží ešte pozbierať posledné zvyšky síl a pomôcť v súťažiach družstiev Brnu a doma banskobystrickej Dukle. Tomu zodpovedajú aj výkony a sú typickým zrkadlom záveru leta. Už by potreboval fyzický aj mentálny oddych,“ skonštatoval Bujnov kouč Radoslav Ivan: „Šimon ide naplno už piaty rok bez väčšej pauzy.”

Zdroj: Top Athletics / Gabriel Bogdányi

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk