Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku


KRÁĽOVÁ PRI SENCI: Kráľovský beh
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Rastislav Kalina (MK Rajec) 35:28 min, 2. Lukáš Gdovin (Run for Fun) 35:42, 3. Peter Štilla (Trian ŠK UMB) 35:52.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Zuzana Polohová (Lesky’s runners) 41:51 min, 2. Katarína Babiarová (Prego Running team) 44:18, 3. Orsi Hrubá (Galanta) 47:34.
Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Juraj Polák (BMSC) 16:24 min, 2. Ľuboš Hudák (ŠKP Bratislava) 16:25, 3. Patrik Lopušný (3NT) 17:45.
Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Lucia Pelikánová (ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica) 18:33 min, 2. Renáta Šikulová (Trimood) 18:57, 3. Zdenka Hezká (Atletický oddiel Šaľa) 19:21.

TEŠEDÍKOVO: Tešedíkovská desiatka
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Ľuboš Hudák (ŠKP Bratislava) 35:38 min, 2. Miroslav Borovka (ŠK ŠOG Nitra) 36:56, 3. Martin Zaťko (Stellantis – PSA Run Team) 37:44.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Anna Szekeresová (Maď.) 40:12 min, 2. Zdenka Hezká (AO Šaľa) 42:51, 3. Nikoleta Hrčková (bernohy.sk) 46:35.
Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. René Valent (behame.sk) 17:20 min, 2. Lukáš Gdovin (Run for Fun) 18:03, 3. Patrik Lopušný (3NT) 18:40.
Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Veronika Ďurišová (Piešťany) 21:48 min, 2. Dagmar Vargová (AK Bojničky) 21:49, 3. Janka Potančoková (Atléti BS Banská Štiavnica) 23:00.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: Night Run Liptovský Mikuláš
Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Marián Zimmermann (Pro-body Sport Team) 15:53 min, 2. Denis Fridmanský (Cassovia Running Team) 16:24, 3. Lukáš Kubička (AK ZŤS Martin) 16:27.
Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Tereza Šedová (ČR) 20:19 min, 2. Kristína Križová (Junior Judoclub Lučenec) 20:19, 3. Lucia Sopková 20:44.
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Tibor Sahajda (Cassovia Running Team) 30:33 min, 2. Michal Kubovčík (ŠK Dukla Banská Bystrica, o.z.) 32:05, 3. Orolin (Tatragoat Slovakia) 34:40.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Slávka Mlynčeková (ŠK Copy servis L. Mikuláš) 42:06 min, 2. Karina Stanová 42:30, 3. Veronika Čellárová (Trian ŠK UMB Banská Bystrica) 43:35.

NOVÁ BYSTRICA: Vychylovská osmička
Muži (absolútne poradie, 8,6 km): 1. Peter Bednár (HK Salora/Kmb Žilina) 32:35 min, 2. Tomasz Wróbel (Poľ.) 33:01, 3. Tomáš Smolka (Párnca) 33:27.
Ženy (absolútne poradie, 8,6 km): 1. Katarína Paulínyová 36:09 min, 2. Ľubica Mitalová 39:03, 3. Denisa Zemaníková 39:19.

HRABOVO: Behaj lesmi Veľká Fatra
Muži (absolútne poradie, 18 km): 1. Matej Páleník 1:21:05 h, 2. Matyáš Kolátor 1:23:23, 3. Daniel Pagáč 1:23:28.
Ženy (absolútne poradie, 18 km): 1. Viera Slivková 1:31:30 h, 2. Monika Kusendová 1:34:09, 3. Eva Vidová 1:37:50.
Muži (absolútne poradie, 11 km): 1. Radovan Tomeček 40:34, 2. Martin Zapalač 41:43, 3. Marek Kubík 42:21.
Ženy (absolútne poradie, 11 km): 1. Zuzana Adamčíková 47:05 min, 2. Veronika Páleníková 49:06, 3. Johanka Šafránková 49:35.
Muži (absolútne poradie, 3 km): 1. Čeněk Horecký 13:52 min.
Ženy (absolútne poradie, 3 km): 1. Bela Belobradová 17:02 min.

VRANOV NAD TOPĽOU: Domašská desiatka na Eve
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Adam Mihalov (AK ZVP Lučatín) 35:04, 2. Emil Fučo (Okružná) 36:36, 3. Juraj Hvizdoš (Rafaelwin runnrs Ordzovany) 36:54.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Zuzana Tarbajová (Active life team) 44:51 min, 2. Petra Šamuláková (Košice) 45:50, 3. Diana Karpjáková (Active life) 47:12.
Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Marián Zimmermann (Pro-body sport team Kluknava) 16:28 min.
Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Kristína Zimmermannová (Pro-body sport team Kluknava) 23:15 min.

ŠTRBA: Malý štrbský maratón
Muži (absolútne poradie, 31 km): 1. Geoffrey Githuku Chege 1:41:44 h, 2. Gilbert Kiprotich Kemoi (obaja Keňa) 1:47:54, 3. Erik Repák (BKO Vyšná Myšľa) 1:56:14.
Ženy (absolútne poradie, 31 km): 1. Iveta Furáková (ŠK Detva v pohybe) 2:07:18 h, 2. Hana Vičarová (ČR) 2:10:25, 3. Monika Kubáková (TJ Obal servis košice) 2:14:23.
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Henrich Hasch (Run for Fun) 35:13 min, 2. Pavol Orolin (Tatragoat Slovakia) 35:36, 3. Lukáš Kubička (AK ZŤS Martin) 36:07.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Paulína Bednárová 43:18 min, 2. Veronika Hnatová (Active life team) 44:27, 3. Natália Belovičová (kovalcuk_team) 44:34.

PRIEVIDZA: Young run
Muži (absolútne poradie, 21,1 km): 1. Tomáš Podpera 1:15:39, 2. Ondrej Balog 1:18:04, 3. Viktor Fábik (AO Partizánske) 1:22:06.
Ženy (absolútne poradie, 21,1 km): 1. Patrícia Plachá 1:33:00, 2. Gabriela Poliaková (Banská Štiavnica) 1:35:06, 3. Eva Blaškovičová (AC Nové Zámky) 1:41:15.
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Vladimír Kováč (ŠK Achilles Handlová) 34:16 min, 2. Jarosav Aujezdský (ČR) 36:43, 3. Ondrej Kerata 38:50.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Lenka Lomnická (Dynasport) 41:20 min, 2. Katarína Babiarová (Prego Running Team) 42:22, 3. Miriam Václaviková (ŠK Detva v pohybe) 44:24.
Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Peter Kováč (Run for Fun) 15:14 min.
Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Silvia Valová (AK ZVP Lučatín) 16:35 min.

KOLONICA: Cyrilometodský beh Kolonickým vrchom
Muži (absolútne poradie, 6,6 km): 1. Michal Červeňák (ŠK ŠOG Nitra) 25:01 min, 2. Václav Stržínek (Hanácke esá) 26:34, 3. Pavol Chomanič (Kolonica) 26:40.
Ženy (absolútne poradie, 6,6 km): 1. Viviána Popovičová (Plotové centrum) 26:06 min, 2. Ema Borščová (ŠK Banské) 26:20, 3. Loriána Popovičová (Plotové centrum) 29:12.

UNÍN: Nočný beh okolo Unína
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Pavol Masaryk (AK Senica) 35:48 min, 2. Jozef Jurčík (Skalica) 36:13, 3. Eduard Králik (AŠK Grafobal Skalica) 38:22.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Marta Gajdošová (Sekule) 50:55 min, 2. Martina Kvaltínová (Miš maš) 52:08.
Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Erik Hoferka (Unín) 25:22 min.
Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Ľubomíra Bartošková (Skalica) 24:18 min.

ŽAŠKOV: Žaškovský minimaratón
Muži (absolútne poradie, 12,4 km): 1. Emil Drabik (Poľ.) 45:44,7 min, 2. Martin Rusina (BMSC) 46:41,4, 3. Mário Košút (TT Vavrečka/EOR) 47:55,7.
Ženy (absolútne poradie, 12,4 km): 1. Katarína Paulínyová (AK ZŤS Martin) 56:14 min, 2. Monika Chovanová (BK Dolný Kubín) 1:02:58,0, 3. Jarmila Kakusová (KB Breza) 1:05,11,1.
Muži (absolútne poradie, 6 km): 1. Peter Macko (Hubová) 29:03,5 min.
Ženy (absolútne poradie, 6 km): 1. Danka Hanulová (Štefko running team) 31:43,5.

RUŽOMBEROK: Bežecké kritérium na ZŠ Zarevúca II
Muži (absolútne poradie): 1. Martin Hatala 12:01,44 min, 2. Matúš Vlčko (Moji ľudia Černová) 12:56,62, 3. Dominik Pavlíček (Adamsport/Malinô SkiAlp).
Ženy (absolútne poradie): 1. Magdaléna Ličková (Ružomberok v pohybe) 9:40,20 min, 2. Ema Jánošíková 10:14,42, 3. Michaela Jusková (Ružoberské strely) 10:30,63.

Text k foto: Tibor Sahajda (št. č. 363) a Michal Kubovčík (287) na štarte Night Runu v Liptovskom Mikuláši.
FOTO: Ivan Šulek Photography

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk