Slezákovej osobný rekord na dvojstovke, Šula opäť za 19 metrov

Aj druhý deň juniorského šampionátu ponúkol v Dubnici nad Váhom zaujímavé súboje. Tie najdramatickejšie sa čakali na dvojstovke a to sa aj potvrdilo. Už v rozbehoch bolo jasné, že o titule sa rozhodne rovnako ako na stovke a teda medzi Jakubom Nemcom (Atletický oddiel Partizánske) a Filipom Federičom (Naša atletika). V rozbehoch dosiahli obaja takmer identický čas (Federič 22,75 s – Nemec 22,79 s). Vo finále však pri ľahkom protivetre -0,4 m/s dominoval Jakub Nemec keď finišoval za 21,59 s. No od limitu na MS kategórie U20 ho delilo19 stotín.

V súťaži junioriek sa čakal súboj medzi dvomi úspešnými reprezentantkami. Semifinalistka zo stovky na európskom šampionáte do 18 rokov Tereza Beňová (Atletický klub AC Malacky) sa po vybehnutí zo zákruty dobre doťahovala na Rebeccu Slezákovú. (Atletický klub AC Malacky). Tesne pred cieľom však nešťastne zakopla a padla ešte pred cieľovou čiarou. A keďže jej následne oddielová kolegyňa z Malaciek pomohla vstať a prejsť cieľom, bola nakoniec diskvalifikovaná. Rebecca Slezáková sa naopak mohla tešiť z vylepšeného osobného rekordu, ktorý má hodnotu 24,81 s. Rebecca napriek tomu až tak spokojná nebola. „Chcela som si tu zabehnúť, ale nebolo to dobré. Teda myslím, že za iných okolností to mohlo byť aj lepšie,“ povedala krátko po dobehu dvakrát piata ja majstrovstvách Európy Rebecca Slezáková. A tým len dokázala, že na seba kladie vždy tie najvyššie nároky. „Myslím si, že ona nás v blízkej budúcnosti ešte veľmi poteší,“ poznamenal tréner Petr Filip a dodal, že Rebecca si v lete trochu oddýchne a následne sa nachystá na viacboje.

V Dubnici nad Váhom sa v dobrej forme predstavil aj guliar Karel Šula, ktorý vrhol 19 metrov a 1 centimeter. „Ja som spokojný. Je tu celkom drsný kruh takže vzhľadom k tomu to bolo fajn. Navyše som stále v príprave na majstrovstvá sveta, takže ten výkon tomu zodpovedá,” povedal Karel Šula, ktorý sa o necelý mesiac predstaví na majstrovstvách sveta kategórie U20 v kolumbijskom meste Cali. A ak tam dokáže predať to, čo v priebehu roka natrénoval, môže dosiahnuť zaujímavý výsledok. „Zatiaľ sa nestalo že by vyložene pokazil nejaké preteky. A keď tu dnes dokázal v tomto pomalšom novom kruhu vrhnúť cez 19 metrov a navyše z plného tréningu. Preto si myslím, že to je na dobrej ceste. Takýto výkon ako predviedol v Dubnici, by mal v Cali stačiť na finále. A v potom bude všetko otvorené,” dodal tréner a otec Karel Šula starší.

(SAZ)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk