Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku


SKALICA: Medzinárodný cestný beh Skalica – Holíč – Hodonín
Muži (absolútne poradie, 12,5 km): 1. Lukáš Chvístek (ČR) 39:12 min, 2. Michal Staník (BK Lysá pod Makytou) 39:32, 3. Jiří Homoláč (ČR) 39:45, 4. Jozef Urban (Urban Running Team) 43:23.
Ženy (absolútne poradie, 12,5 km): 1. Katarína Pejpková (TJ Obal servis Košice) 45:16 min, 2. Hana Vičarová 47:03, 3. Irena Pospíšilová (obe ČR) 48:41.

MALŽENICE: Malženická 13
Muži (absolútne poradie, 13 km): 1. René Valent (behame.sk) 46:16 min, 2. Adam Klbik (BK Duslo) 47:10, 3. Filip Moravec (TJ Spartak Trnava) 49:00.
Ženy (absolútne poradie, 13 km): 1. Katarína Jánošová (Yogi tím) 59:15 min, 2. Daniela Kobetičová 1:03:19, 3. Sylvia Behúlová (Golianovo) 1:05:35.

NITRA: Nitrianska bežecká liga – 5. kolo
Muži (absolútne poradie, 3,2 km): 1. Pavol Biely (AC Stavbár Nitra) 11:14 min, 2. Marián Gemmel 11:18, 3. Adam Klbik (BK Duslo Šaľa) 11:29.
Ženy (absolútne poradie, 3,2 km): 1. Jana Kleskeňová (AC Stavbár Nitra) 12:49 min, 2. Ivana Janásová (Veľký Lapáš) 14:14, 3. Katarína Lukačková (Nitra) 14:16.

ZVOLEN: Buď FIT! Nie len IT!
Muži (absolútne poradie, 6,5 km): 1. Marián Melicherčík (AK Danica Zvolen) 24:35,7 min, 2. Tomáš Kubej (SMZ Jelšava) 24:43,9, 3. Michal Králik (AK Krupina) 25:36,8.
Ženy (absolútne poradie, 6,5 km): 1. Iveta Furáková (Zvolen) 29:56,4 min, 2. Zuzana Rapčanová (ŠK Detva v pohybe) 30:03,0, 3. Jana Kucejová (Detva) 31:33,0.

MEDZEV: Hámornický polmaratón
Muži (absolútne poradie, 21,1 km): 1. Adrián Devečka (Michalovce) 1:25:27 h, 2. Miroslav Papcun 1:30:06, 3. Marek Lukáč (obaja AK Slávia TU Košice) 1:32:02.
Ženy (absolútne poradie, 21,1 km): 1. Monika Kubáková (TJ Obal servis Košice) 1:36:44 h, 2. Michaela Široká (Doľany) 1:53:41, 3. Terézia Vargová (naturedecor.sk) 1:56:28.
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Ivan Kredatus (Marathon BB Team) 39:59 min, 2. Ivan Lukáč (Brezov) 41:36, 3. František Pastor (MARAS team) 42:36.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Beáta Kopčáková Seligová (Metropol Košice) 49:05 min, 2. Jana Bednárová (Vyšný Medzev) 55:12, 3. Marianna Džuberová (Šemša v pohybe) 59:57.

ŽEHRA: Beh Hodkovským parkom
Muži (absolútne poradie, 8 km): 1. Pavol Orolin (Tatragoat Slovakia) 29:08,89, 2. Marián Zimmermann (Pro-body sport team) 29:28,37, 3. Jozef Dubašák (AK Steeple Poprad) 30:49,54.
Ženy (absolútne poradie, 8 km): 1. Simona Čonková (MARAS team) 40:23,03 min, 2. Helena Kráľová (STG Krompachy) 41:54,57, 3. Drahomíra Popracová (Sporttatry.sk) 43:14,30.
Muži (absolútne poradie, 4 km): 1. Leo Bilák (NOVES Smižany) 16:48,49 min.
Ženy (absolútne poradie, 4 km): 1. Paulína Pencáková (ŠKF) 19:44,09 min.

KOŠICE: Beh 2 míle Košice
Muži (absolútne poradie, 3,218 km): 1. Michal Maťašovský 11:37 min, 2. Miroslav Fazekaš (obaja Active life Košice) 11:38, 3. Jakub Podaný 11:54.
Ženy (absolútne poradie, 3,218 km): 1. Zuzana Šinaľová 12:31 min, 2. Gabriela Bogdanovská (obe Košice) 16:17, 3. Katarína Vojaček (Active life Košice) 18:03.

KOMJATICE: 24-hodinové preteky okolo 5 platanov
Dvadsaťštyrihodinovka (absolútne poradie): 1. Jiří Selucký (ČR) 164,05 km, 2. Alexander Bögi (Ultramaraton Team Bögi Slovakia) 147,9, 3. Baladev Saraz (Komjatice) 142,8.

Text k foto: Čech Jiří Homoláč (vľavo) nestačil na trati medzinárodného behu Skalica – Holíč – Hodonín nielen na svojho krajana Lukáša Chvísteka, ale ani Slováka Michala Staníka. Slovenka Katarína Pejpková bola najrýchlejšia zo žien.
FOTO: behame.sk

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk