Prezident EA Svein Arne Hansen je po mozgovej príhode, SAZ mu želá skoré uzdravenie

Atletiku zasiahla v ére šíriacej sa pandémie  koronavírusu ďalšia smutná správa. Prezident Európskej atletiky (EA) a člen rady Svetovej atletiky (WA) Svein Arne Hansen leží po mozgovo-cievnej príhode od nedele 15. marca na jednotke intenzívnej starostlivosti v jednej z nemocníc v Osle.

„Pán Hansen je stále na jednotke intenzívnej starostlivosti, kde mu lekári poskytujú adekvátnu starostlivosť. Prognóza vývoja jeho zdravotného stavu zatiaľ nie je známa, no v nemocnici by mal ostať ešte najmenej týždeň, a potom by malo nastať obdobie rehabilitácie,“ informoval výkonný riaditeľ EA Christian Milz.

Stav Sveina Arneho Hansena je stabilizovaný a testy nepotvrdili ani prítomnosť kornavírusu v jeho organizme.

Sedemdesiattriročný prezident Európskej atletiky Svein Arne Hansen má k Slovensku aj vďaka množstvu dobrých priateľov z čias, keď šéfoval chýrnemu mítingu Bislett v Osle, mimoriadne pozitívny vzťah a cíti sa tu ako doma.

Žoviálny Nór už v roku 2015 osobne odovzdával Matejovi Tóthovi ocenenie Atlét roka, ako čestný hosť sa objavil na mítingu P-T-S 2017 v Šamoríne, Banskobystrickej latke 2019 a vlani v novembri opäť na gala večere Atlét roka 2019, kam zavítal spoločne s prezidentom Svetovej atletiky Sebastianom Coeom. Pred necelými tromi rokmi z titulu svojej funkcie nechýbal ani na úspešnom európskom šampionáte v krose v Šamoríne.

„Pán Hansen má k Slovensku špeciálny vzťah, zjavne sa u nás aj vďaka ľuďom, ktorých dobre pozná, cíti veľmi príjemne,“ podotkol prezident SAZ Peter Korčok a zdôraznil: „Je veľký priateľ našej atletiky, vždy nás povzbudzoval v našich aktivitách a podporoval pri organizácii vrcholných podujatí ako ME v krose, Európsky pohár vo vrhoch či mítingu P – T – S. V mene celej slovenskej atletickej rodiny mu želáme skoré uzdravenie a zotavenie sa.“

Sveina Arneho Hansena zvolili za prezidenta Európskej atletiky prvý raz 11. apríla 2015 na 24. kongrese EA v slovinskom Blede. Vtedy po 16 rokoch nahradil vo funkcii Švajčiara Hansjörga Wirza. Hansen (v tom čase prezident Nórskej atletickej federácie vtedy dostal dovedna 26 hlasov, Francúz Jean Gracia 19 a Antti Pihlakoski z Fínska 5 hlasov. Vlani v apríli ho delegáti kongresu v Prahe potvrdili vo funkcii na ďalšie štvorročné obdobie, vo voľbách už nemal protikandidáta.

GABRIEL BOGDÁNYI

Text k foto:

Prezident SAZ Peter Korčok a šéf EA Svein Arne Hansen (druhý zľava) po podpise zmluvy o zorganizovaní EP 2019 vo vrhoch v Šamoríne. Na fotografii sú ešte vykonný riaditeľ EA Christian Milz a generálny sekretár SAZ Vladimír Gubrický (vpravo).

FOTO ARCHÍV SAZ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk