Štvorstovkár Šimon Bujna v premiére na zlatom mítingu WACT šiesty v Záhrebe za 46,73

Slovenský reprezentant Šimon Bujna finišoval v behu na 400 m na na 71. ročníku Hanžekovičovho memoriálu v chorvátskom Záhrebe šiesty časom 46,73 sekundy. Pre zverenca Radoslava Ivana v banskobystrickej Dukle, ktorý bežal v ôsmej dráhe, to bola premiéra na mítingu so zlatým štatútom seriálu World Athletics Contnental Tour (WACT).

Dvadsaťpäťročný Bujna jubilejný desiaty raz prekonal 47-sekundovú hranicu a záhrebských 46,73 je jeho ôsmy najlepší výkon v kariére. Za osobákom zaostal v samom závere letnej sezóny len o 41 stotín, čo nie je na zahodenie.

„Dnešný výsledok hodnotíme – ja i môj tréner Rado Ivan – pozitívne. Síce sme obaja verili v lepší čas, ale šiesta priečka i výkon 46,73 na takomto mítingu sa počítajú. Dal som do toho všetko, bežalo sa mi celkom dobre, iba v závere mi už trochu chýbali sily,“ hodnotil Šimon Bujna svoje utorkové záhrebské vystúpenie. „Štart na zlatom mítingu bola pre mňa veľká motivácia do prípravy v ďalších mesiacoch. Bežať v jedných pretekoch so svetovými hviezdami ako Kirani James je zážitok.

Štvorstovku vyhral v rekorde mítingu 44,46 niekdajší olympijský víťaz z Londýna 2012, strieborný v Riu 2016 a bronzový v Tokiu 2020 Kirani James z Grenady pred Makwalom z Botswany (45,15) a Talianom Scottim (45,30), juniorským exmajstrom Európy. Štvrtý v poradí Čech Patrik Šorm si zlepšil osobný rekord (45,41) a pred Šimona sa dostal ešte známy Belgičan Dylan Borlée, dvojnásobný majster Európy na 4 x 400 m (46,25).

REPROFOTO SAZ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk