Šprintér Ján Volko štvrtý na dvojstovke (20,70) na zlatom mítingu v Bydgoszczi, guliar Šula ml. druhý v Pardubiciach

■ BYDGOSZCZ: Paráda! Šprintérsky rekordér Ján Volko (Naša atletika Bratislava) na mítingu so zlatým štatútom World Athletics Continental Tour (WACT) v poľskom meste Bydgoszcz (Memoriál Ireny Szewińskej) skončil na dvojstovke štvrtý a získal cenné body do svetového rebríčka. Časom 20,70 sekundy o 21 stotín zlepšil vlastný slovenský výkon roka z 28. mája z 2. kola I. českej ligy v Třinci.

Volko bežiaci v deviatej dráhe predviedol skvelý záver, keď sa v posledných 30 metroch pretlačil dopredu a zdolal Švajčiara Reaisa (20,71), Poliakov Slowikowského (20,76), Wykrotu (20,87), Adamsa z JAR (20,91) a Francúza Zezeho (21,00). Pred slovenským rekordérom skončili Američan Knighton (19,95), Ogando z Dominikánskej republiky (20,18) a Poliak Komaňski (20,49).

„Medzičas na stovke mal 9,98, takže Janko preteky rozbehol veľmi dobre. V závere predbehol viacero súperov, ale posledných 10 metrov šprintoval už len silou vôle,“ komentovala Volkovo vystúpenie v meste, kde na 200 m získal v roku 2017 titul majstra Európy do 23 rokov, trénerka Naďa Bendová. „Bolo to pre nás niečo špeciálne a – emotívne. Len čo sme vstúpili na štadión, všetky spomienky sa vrátili a ožili. Preto som rada, že Janko aj tentoraz predviedol výborný beh a získal potrebné body do renkingu.“

Trojnásobný medailista z halových ME Ján Volko si tiež pochvaľoval návrat na miesto, kde pred šiestimi rokmi slávil európsky titul, a na ktoré má stále úžasné spomienky: „S dnešným výkonom som spokojný. Pocitovo sa mi bežalo dobre, aj v závere som mal ešte dosť síl, aby som zabral. Potešilo ma i umiestenie, ktoré mi pomôže i k posunu vpred v rebríčku.“

■ PARDUBICE: Na atletickom mítingu v Pardubiciach si guliar Karel Šula ml. vybojoval druhú priečku výkonom 17,62 m. Za osobákom zaostal len o 9 cm, k limitu na ME do 23 rokov v Espoo mu chýbalo 18 cm. Vlani piateho juniora na MS v Cali zdolal v konkurencii 9 guliarov len David Tupý (18,44), za Šulom skončil Tadeáš Procházka (17,26). Dvadsaťročný vrhač BK HNTN Bratislava štartoval aj v disku. Skončil síce až siedmy (48,95), ale výrazne, o vyše 1,5 m, si zlepšil osobný rekord.

„Po pondelkovom štarte v náročných podmienkach na Odložilovom memoriáli v Prahe, kde medzi elitou nevyhorel, predviedol Kajík pekný výkon aj v Pardubiciach. Veľmi si vážim, že hoci disk netrénuje, hodil v bezvetrí ďaleko,“ skonštatoval otec a tréner v jednej osobe Karel Šula st.

(GB)

Text foto:

Na archívnej snímke Ján Volko, na ďalšej s trénerkou Naďou Bendovou pred štartom v Bydgoszczi a na poslenej fotografii trojica najlepších guliarov v Pardubiciach.

FOTO PETER MACKO a SAZ (nb/kš)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk
Atletika.sk