Olympionikov si pozvali na besedu školáci z Urajasu, pýtali sa na typické slovenské jedlo

Časť slovenských atlétov pripravujúcich sa na sústredení v Urajasu na Hry XXXII. olympiády v Tokiu čakala v pondelok milá povinnosť. Štvorica Emma Zapletalová, Gabriela Gajanová, Martina HrašnováJán Volko sa zúčastnili na besede s 11-ročnými žiakmi zo základnej Maihama v Urajasu. Žiaľ, nie naživo, ale pre pandemické opatrenia iba on-line.

V polhodinovej debate od 12.40 do 13.10 h miestneho času sa najprv naši atléti i školáci vzájomne predstavili – kto sú, čo sú, odkiaľ sú. A potom sa už rozprúdila kolotoč otázok, v ktorom sa malí Japonci vyzvedali všeličo o Slovensku i slovenskej atletike.

„Pripojili sa tri triedy, každá sa mala možnosť spýtať sa našich pretekárov tri otázky o Slovensku i o našom športe. Školákov zaujímalo napríklad to, aké je typické slovenské jedlo, či čo sa páči slovenským atlétom najviac v Japonsku,“ prezradil šéftréner SAZ a vedúci atletickej časti slovenskej výpravy na OH v Tokiu Martin Pupiš.

Zajtra sa v Urajasu chystá prvé veľké sťahovanie. S dočasným domovom sa natrvalo rozlúčia Gabika Gajanová a Ján Volko, ktorí budú prví slovenskí atletickí obyvatelia tokijskej olympijskej dediny.

„Obaja chceli pôvodne trénovať v Urajasu už dopoludnia, ibaže pre hrozbu tajfúnu, ktorý by mal prejsť našou oblasťou predpoludním, si prípravu presunuli na popoludňajšie hodiny. Gabika i Jano by mali do olympijskej dediny odísť medzi piatou a šiestou podvečer,“ informoval šéftréner.

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk