Slovenská atletika vo vysielaní RTVS aj v roku 2019

Kráľovná športov, atletika, bude mať miesto na obrazovkách našej verejnoprávnej televízie aj v roku 2019. Z rokovaní prezidenta Slovenského atletického zväzu (SAZ) Petra Korčoka a generálneho sekretára Vladimíra Gubrického so šéfom športu v RTVS Matejom Hajkom vyplynulo, že pre obe inštitúcie je vzájomná spolupráca prospešná.

„Na vysielaní niektorých podujatí sme už dohodnutí, no hľadáme ďalšie možnosti, ako spropagovať atletiku prostredníctvom verejnoprávnej televízie,“ uviedol na margo rokovaní šéf SAZ.

Na obrazovkách RTVS sa atletika objaví už v rozbehnutej halovej sezóne. Okrem bežných spravodajských šotov (napríklad najbližšiu nedeľu z mítingu Elán v Bratislave) pripravuje televízia 9. februára na Dvojke priamy prenos z jubilejného 25. ročníka populárnej Banskobystrickej latky v skoku do výšky a slovenskí atletickí fanúšikovia sa môžu 1. až 3. marca tešiť i na vysielanie z halových majstrovstiev Európy  v škótskom Glasgowe.

Keďže RTVS vlastní práva aj na ďalšie podujatia zastrešované Európskou atletikou (EA) vrátane augustovej I. ligy ME družstiev v nórskom Sandnese, SAZ hľadá spoločne s televíziou vhodný formát, ako odprezentovať účinkovanie slovenskej reprezentácie na tomto podujatí.

Z domácich atletických podujatí bude RTVS v roku 2019 vysielať 15. júna v rámci partnerstva s organizátormi 54. ročník medzinárodného mítingu P – T – S v Šamoríne a v televíznych plánoch figuruje takisto živé vysielanie z 96. ročníka MMM 6. októbra v Košiciach. Nie je vylúčené, že prenos z najstaršieho európskeho maratónu sa dokonca dostane na Jednotku.

„ Čo sa týka ďalších podujatí, všetko je ešte otvorené.  Akou formou odprezentuje RTVS marcový Európsky pohár vo vrhoch v Šamoríne, o tom ešte budeme rokovať v najbližších týždňoch. Takisto aj prenosoch zo svetového šampionátu v Dauhe a z budúcich európskych šampionátov,“ dodal Peter Korčok.

(GB)

FOTO SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk