Slezáková opäť skvelá na piatej pozícii, rovnako aj Kurucová. Bátovský sa vošiel do prvej šestky

Záverečný deň európskeho šampionátu kategórie U18 priniesol slovenskej výprave najviac radosti. Hneď ráno potešili chodci. Najskôr sa na desať kilometrovú trať pustili chlapci a medzi nimi aj slovenská dvojica Filip Krestianko a Jakub Bátovský. Krátko po štarte ukazoval teplomer +24 stupňov Celsia a pre chodcov pomerne vysoká teplota dokonca priniesla aj jednu nepríjemnosť. Už v treťom kole skolaboval írsky reprezentant O´Sullivan. Slovenskí reprezentanti išli na šťastie rozumne a trpezlivo. Smolu však mal Filip Krestianko, ktorého rozhodcovia po osemkilovej drine diskvalifikovali. Jakub Bátovský však bojoval až do konca a v záverečnej rovinke ukázal, že má stále dosť síl. Finišoval vo svojom dráhovom osobnom rekorde 45:58,57 a svoju konečnú pozíciu vylepšil na skvelé šieste miesto. „Tak sme to mali aj s trénerom dohodnuté, že do toho ôsmeho miesta by som mal dostať a je to ešte lepšie,“ povedal spokojne Jakub Bátovský, ktorý je synom v nedávnej minulosti úspešného chodca a trojnásobného olympionika Miloša Bátovského. „Rozbehnuté to bolo celkom svižne, čo mne veľmi nesedí. Radšej sa rozbieham trošku pomalšie. Ale na šťastie sa to potom dalo v závere ešte vystupňovať, takže som spokojný,“ konštatoval Jakub Bátovský.

Slovenskú výpravu prišiel do Izraela pozrieť aj prezident zväzu Peter Korčok a aj olympijský šampión Matej Tóth. A všetci spoločne si užili aj druhý chodecký úspech. Terézia Kurucová zvládla päťkilometrovú porciu na dráhe za 23:43,38, čím si vytvorila absolútny osobný rekord a obsadila krásne konečné piate miesto. Na štarte bola aj ďalšia Slovenska Nina Poštová , ktorá finišovala za 27:00,62 a obsadila konečné 25. miesto. „Na to, ako bolo od rána teplo som mala až na počudovanie celkom svižný krok,“komentovala podmienky Terézia Kurucová. Týždeň pred šampionátom mala pre zdravotný problém krátky tréningový výpadok, no ten na jej výkone evidentne nezanechal žiadne stopy. Súťaž začala na strede štartového poľa, no postupne sa dostávala na vyššie priečky. „To aj bola taktika, pretože som to nechcela prepáliť to tempo. Čo by ma v tomto teple určite odrovnalo,“ priznala zverenkyňa trénera Petra Mečiara

A aby nebolo piatych miest málo, ďalšie pridala aj Rebecca Slezáková na prekážkovej štvorstovke. Siedma dráha jej akoby nesadla, pretože štvoricu najväčších súperiek zbadala až po poslednej zákrute, kde už nemala šancu zmazať viac ako sekundové manko. V cieľovej rovinke síce mala dostatok síl no to stačilo len na vylepšenie celkovej pozície a zisk piateho miesta. Na stlačenie osobného rekordu to nestačilo, no aj tak sa dostala druhý krát pod minútu, keď finišovala za 59,81. Pre Rebeccu Slezákovú je to navyše zopakovanie piateho miesta v disciplíne 100m prekážok.

(SAZ, foto Peter Filip)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk