Šimon Bujna spojil sily s Patrikom Dömötörom, na halovú sezónu sa pripravujú na Tenerife

Najlepší slovenský štvorstovkár, účastník ME 2022 v Mníchove Šimon Bujna, sa od 27. novembra do 17. decembra pripravuje na ostrove Tenerife. Tréningový stan si spolu s koučom Radoslavom Ivanom a štvorstovkárskym obojživelníkom Patrikom Dömötörom rozložili na juhozápade ostrova v Costa Adeje.

„Na štadión to máme šesť či sedem minút autom,“ informoval Radoslav Ivan. „Na Tenerife chceme využiť ideálne klimatické tréningové podmienky, keďže už pomaly prechádzame do intenzívnejších úsekov. Tie by mali tvoriť základ pre špeciálnu prípravu na blížiacu sa halovú sezónu.“

Keďže aj lepšiaci sa Patrik Dömötör (v lete sa na 300 m posunul na 33,88, na 400 m na 46,82 a na 400 m prekážok na 51,00) plánuje tiež absolvovať zimnú sezónu 2023, spojil s ním Šimon Bujna sily a viaceré náročné tréningy „odmakali“ spolu.

„S Patrikom a jeho trénerom Jozefom Gálom sme o možnosti spoločného  sústredenia debatovali ešte na začiatku zimnej prípravy. Keďže on i Šimon absolvujú halu, kde sa im vlani darilo, zhodli sme sa, že bude prospešné, ak niektoré tréningy spojíme a chalani ich absolvujú spolu,“ vysvetlil Radoslav Ivan.

Šimon Bujna začal prípravu na rok 2023 už 10. októbra. Pripravoval sa dva týždne vo výbornom počasí na Štrbskom Plese, potom pred odletom na Tenerife už iba v domácich podmienkach v Bratislave.

Po návrate z Tenerife bude medzi sviatkami trénovať v Bratislave, a potom by malo nasledovať približne týždňové sústredenie v hale buď v Ostrave alebo v Prahe. „Ak by bola možnosť absolvovať kontrolný štart a zapadne nám to do tréningu, tak by sme niečo na tomto sústredení absolvovali. Cieľ pre zimnú sezónu je bojovať o účasť na halových ME v Istanbule a, samozrejme, zlepšenie halového osobáku pod 47 sekúnd,“ poznamenal kouč Radoslav Ivan.
Premiérový štart v halovej sezóne by mal 26-ročný štvorstovkár banskobystrickej Dukly absolvovať už 22. Januára na bronzovom mítingu WAIT v Luxemburgu

Od februára sa mi potom začne kolotoč pretekov, na ktorých sa budem pokúšať dosiahnuť kvalitné výkony, ktoré by ma posunuli na marcové halové ME,“ prezradil Šimon Bujna, ktorého halové maximum na 400 m je 47,17 z 22. februára 2022 v Prahe.

(GB)

Text k foto:

Šimon Bujna (vľavo) a Patrik Dömötör na tréningu na Tenerife.

Súčasť zimnej prípravy je aj naberanie sily.

FOTO ARCHÍV SAZ (ri) a TOP ATHLETICS

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk