Sebastian Coe opäť prezidentom IAAF, viceprezidentkou prvý raz aj žena

Na 52. kongrese Medzinárodnej asociácie atletických federácií (IAAF) v katarskej Dauhe zvolili za prezidenta opäť Sebastiana Coea (na snímke). Bývalý výborný britský strednotratiar nemal protikandidáta, za jeho znovuzvolenie na ďalšie štyri roky hlasovalo všetkých 203 delegátov.

IAAF má aj troch nových viceprezidentov, Geoffreyho Gardnera z Norfolkských ostrovov, Nawafa Bin Mohammeda Al Sauda zo Saudskej Arábie a prvú ženu v histórii v tejto pozícii Čiľanku Ximenu Restrepovú (na snímke so S. Coeom), ktorá v roku 1992 na OH v Barcelone získala na 400 m bronz ešte vo farbách Kolumbie. Štvrtým viceprezidentom ostal legendárny ukrajinský žrdkár Sergej Bubka.

Zo 40 kandidátov do rady IAAF uspeli vo voľbách nasledovní trinásti: Hiroši Jokokawa (Jap.), Antti Pihlakoski (Fín.), Anna Riccardiová (Tal.), Nan Wang (Čína), Adille Sumariwalla (India), Nawal El Moutawakelová (Mar.), Abby Hoffmanová (Kan.), Sylvia Barlagová (Hol.), Alberto Juantorena (Kuba), Willie Banks (USA), Raúl Chapado (Šp.), Dobromir Karamarinov (Bulh.), Beatrice Ayikoruová (Uganda).

Slovenskú atletiku na kongrese IAAF zastupoval prezident Slovenského atletického zväzu Peter Korčok, zúčastnili sa na ňom aj generálny sekretár SAZ Vladimír Gubrický, medzinárodná sekretárka a členka rady Európskej atletiky (EA) Anna Kirnová.

(GB), FOTO SITA/AP, GETTY IMAGES for IAAF, SAZ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk