Rebecca Slezáková opäť vo finále a navyše s časom v slovenskej historickej desiatke

Rebecca Slezáková v Jeruzaleme potvrdila, že má nie len skvelú formu, ale že je nastavená na úspech. To je najmä pri prekážkových behoch mimoriadne dôležité. Rebecca sa totiž aj vo svojej druhej disciplíne dostala do finále. Prekážkovú štvorstovku navyše zabehla po prvý krát v kariére pod minútu. Navyše jej čas 59,29 s sa dostal v slovenských historických tabuľkách na ôsme miesto. K Emma Zapletalovej a Daniele Ledeckej tak prichádza ďalšia do partie. „Dokazuje to rozkvet tejto disciplíny na Slovensku a to sme mali v semifinále ešte ďalšiu Rebeku Žibritovú,“ pripomenul atletický šéftréner Martin Pupiš. Žibritová dobehla vo svojom semifinále na 6. mieste za 1:02,39. no z výkonom spokojná nebola.„Cítim to tak, že to bol oveľa horší beh ako ten prvý v rozbehu. Mám pocit, že som to aj pomalšie začala, takže si myslím, že mám aj na oveľa lepší výkon. Ale takto to vyšlo,“ poznamenala Rebeka Žibritová. Naopak a celkom pochopiteľne bola oveľa spokojnejšia Rebecca Slezáková. „Som naozaj veľmi šťastná, že to vyšlo. Navyše vôbec by som pred tým behom nepovedala, že to dám pod minútu. Tréner síce dúfal, že by sa tak mohlo stať a ja som rada, že sa to aj stalo,“ povedala bezprostredne po dobehu Rebecca Slezáková. Jej druhé finále je dôkazom skvelej pripravenosti a aj psychickej odolnosti.

Do finále sa snažila dostať aj Michaela Ufnárová, ktorá sa po stovke predstavila aj na diaľke a finále mala na dosah. Chvíľu figurovala na postupovej priečke, no nakoniec jej nepomohlo ani sezónne maximum 573 cm a vyrovnanie osobného rekordu. Od postupu do finále ju delilo iba 11 centimetrov.

„Môžem povedať, že tu sa mi skákalo najlepšie v celej tejto sezóne. Teším sa, že som si vyrovnala osobný rekord, takže mám rovnaký halový a aj ten na dráhe. No samozrejme zamrzí skutočnosť, že som bol veľmi blízko od postupu. O to viac, že som mala v prvom pokuse takmer 25 centimetrový nedošľap,“ priznala Michaela Ufnárová. V súťažiach máva problém skôr s prešľapom, preto si rozbeh mierne posunula. „A k tomu asi v tom momente nefúkol vietor. Mrzí ma, že som asi pár ľudí sklamala, ktorí čakali z mojej strany trochu viac. Ale nemala som tu žiaľ môjho trénera, takže som nemala takú podporu, ako som potrebovala,“ dodala Michaela Ufnárová.

(SAZ)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk