Rebecca Slezáková v prvom finále piata a dvakrát prepísala slovenský rekord

Na majstrovstvá Európy v Jeruzaleme kategórie U18 splnila talentovaná Rebecca Slezáková to, čo sa od nej očakávalo. Na prekážkovej stovke sa dostala do finále a v dôležitom a mimoriadne vyrovnanom semifinále to vyzeralo, že dobiehala na treťom mieste. Nakoniec však cieľová fotografia potvrdila jej druhé a teda do finále postupové miesto.. „Ja som to vnímala tak, že som asi na tom druhom mieste. Pretože mne sa ten predklon do cieľa podaril a Talianska vedľa mňa tam dala skôr hlavu,“ povedala po semifinále veľmi šťastná Rebecca Slezáková. A výsledným časom navyše 13,49 prepísala slovenský rekord tejto vekovej kategórie. „Ani neviem, čo mám na to povedať,“ priznala zverenkyňa trénera Petra Filipa. „Bežalo sa mi skvele. Išla som do toho s tým, že si to idem užiť a že to nejako dopadne. A ono to dopadlo naozaj nad moje očakávanie,“ dodala Rebecca Slezáková. Vo finále sa jej tiež darilo aj keď najskôr ju rozhodcovia zaradili na šieste miesto, hoci piata Španielka Nahia Miqueleizová dosiahla na vlas rovnaký čas 13,44 s. Slovenská výprava podala protest, keďže Slezaková dosiahla na tisícinu rovnaký čas ako Španielka a na základe cieľovej fotografie sme usúdili, že nie je možné tvrdiť, že naša pretekárka bola za Španielkou. Čo po dlhom zvažovaní uznala aj jury. Rebecca tak po druhý krát za deň prepísala národný rekord v behu na 100 m prekážok. Vyzerá to tak, že popri Stanislave Škvarkovej a Viktórie Forster nám rastie tretia mimoriadne kvalitná prekážkarka. A to mala rodáčka z Malaciek v nohách už navyše dopoludňajší rozbeh prekážkovej štvorstovky v ktorom si časom 1:00,83 a druhým miestom zabezpečila svoje druhé semifinále. A v rovnakej disciplíne sa v semifinále predstaví aj ďalšia Rebeka Žibritová, ktorá si časom 1:01,24 vyslúžila veľké Q.

V rozbehu na 200 metrov sa predstavila aj Tereza Beňová, no jej čas 25,03 s na postup do finále nestačil. No predstavila sa aj v semifinále stovky v ktorom dosiahla čas 12,13 s a bola oveľa spokojnejšia ako po dvojstovke. „Asi som mala pomalší začiatok, ako by som chcela. No mala som však dobrú reakciu a je to naozaj veľká skúsenosť,“ poznamenala Tereza Beňová, ktorá sa navyše predstaví aj v Banskej Bystrici na podujatí EYOF.

Rozbeh na dvojstovke v ktorom sa predstavil aj slovenský reprezentant Martin Varhaník sa podarilo odštartovať až na tretí pokus. „Aj preto som mal reakciu veľmi zlú a preto som aj dosť zatuhol. Takže ten beh nič moc, ale skúsenosť opäť obrovská,“ povedal nespokojný Martin Varhaník, ktorý finišoval časom 22,38 s a do semifinále sa žiaľ nedostal. Jeho tréner Jozef Niko si svojho zverenca pozrel v online prenose, keďže on aktuálne bojuje na MS veteránov vo fínskom Tampere. „On je ešte veľmi mladý, všetko má pred sebou. A takýto štart na majstrovstvách Európy ho môže iba posunúť zase o kúsok ďalej,“ povedal Jozef Niko

Nedarilo sa ani skokanke o žrdi Anne Šimkovej. V kvalifikácii zdolala 370 centimetrov, ibaže na postup do finále potrebovala ešte o 10 centimetrov viac. „Ten začiatok nebol úplne najlepší, ale rozbiehalo sa to. Ale potom to už ku koncu nejako nevychádzalo,“ skonštatovala Anna Šimková.

(SAZ)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk