Projekt No Finish Line ponúkne šancu bežať s kniežaťom Albertom II. aj s Petrom Saganom

Zaregistrujete sa, zaplatíte symbolické štartovné a od stredy 9. októbra od 12.00 h do nedele 13. októbra do 18.00 h beháte, kedy chcete a koľko vám sily stačia. Aj Bratislava bude prvý raz v histórii súčasť 20-ročného charitatívneho bežeckého podujatia No Finish Line, ktorá sa koná už len v Paríži, Osle, Nice, Aténach a Monte Carle.

Princíp súťaže spočíva v tom, že každý zaregistrovaný účastník si môže prísť na 1,5-kilometrový okruh na dunajskom nábreží pri River Parku zabehať kedy chce a za každý absolvovaný kilometer prispejú organizátori z neziskovky Children & Future  sumou 1 € na projekt terapeutického ihriska pre Národný ústav detských chorôb v Bratislave.

O podujatie je veľký záujem, už v predstihu sa prihlásilo vyše tisíc bežcov. Na štart sa postavia i známe tváre slovenského športu vrátane trojnásobného svetového šampióna v cyklistike Petra Sagana, ktorý by mal bežať predbežne v nedeľu 13. októbra okolo 15.00 h spoločne s monackým kniežaťom Albertom II., päťnásobným olympionikom v bobových súťažiach. Ak sa rozhodnete bežať tiež, a budete mať šťastie, oboch možno stretnete priamo na trati.

„Spolu s nimi by sa na okruh mali vydať i ďalšie naše športové osobnosti – Dominika Cibulková, Karina Habšudová, Matej Tóth, Peter a Pavol Hochschornerovci, Jozef Lohyňa, Jozef Krnáč, Jozef Gönci, Dominik Hrbatý a Ľubomír Višňovský,“ informoval Peter Pukalovič, riaditeľ bratislavskej časti projektu No Finish Line.

Aj keď nejde o klasické bežecké preteky, organizátori vyhlásia a ocenia tri ženy a troch mužov s najväčším počtom odbehnutých kilometrov od 9. do 13. októbra. Takisto ocenia i najlepší 10-členný tím v rámci výzvy MiddleCap 24H, v ktorej sa maximálne 10-členné družstvá budú snažiť nabehať za 24 hodín (10. 10. od 9.00 do 11. 10. do 9.00 h) čo najviac kilometrov. Jednou z cien je zájazd pre všetkých členov víťazného družstva na podujatie No Finish Line v Monte Carle (16. až 24. novembra 2019 ) vrátane dopravy, ubytovania a registrácie na podujatie.

Prihlásiť sa dá 8. októbra ešte on-line na www.nofinishline.sk, potom už len osobne v priestore štartu/cieľa v River Parku od stredy 9. 10. od 10.00 h do nedele 13. 10. do 16.00 h. Pravda, ak už nebude naplnený trojtisícový účastnícky limit.

(GB)

Texty k foto:

Knieža Albert II. (v strede v oranžovom) bude vzácny hosť premiérovej edície podujatia No Finish Line v Bratislave.

FOTO ARCHÍV (nfl)

Momentka z tlačovej konferencie k podujatiu No Finish Line (zľava): Martin Kultan, generálny riaditeľ hlavného partnera podujatia ZP Dôvera, predsedníčka o. z. NUDCH Zuzana Čižmáriková, zástupca organizátora Children & Future n. o. Maroš Havran a  Peter Pukalovič zo spoločnosti Be Cool.

FOTO JÁN LUKY

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk