Prekážkarka na 400 m Daniela Ledecká ostáva v hre o Tokio, v Ženeve si zlepšila osobný rekord na 56,75 sekundy

Paráda! Daniela Ledecká vyhrala na mítingu AtleticaGeneva (bronzový štatút World Athletics Continental Tour) vo švajčiarskej Ženeve II. beh na 400 m prekážok a ako bonus pridala osobný rekord 56,75 sekundy.

Zverenka Kataríny Adlerovej v ŠK ŠOG Nitra si doterajšie osobné maximum 56,79 z mítingu P-T-S 2019 v Šamoríne, ktorým vtedy zároveň zlepšila aj slovenský rekord, posunula o 4 stotinky. Z tohtosezónneho maxima z péteesky stiahla 41 stotín.

„Konečne môžem povedať, že sme s trínerkou spokojné a šťastné z toho, ako som bežala. Rytmicky mi to vyšlo! Počasie, štadión, rýchla dráha a atmosféra – všetko bolo veľmi dobré,“ hodnotila svoj ženevský beh Daniela Ledecká. „Po zranení a nevydarených predošlých pretekoch mi tento beh veľmi ´sadol´ a povzdbudil do ďalších súťaží. Teším sa, že po dvoch rokoch si môžem pripísať na konto znovu osobný rekord. Samozrejme, dúfam že to ešte pôjde dole.“

Prekážkarskú štvorstovku v Ženeve vyhrala v osobnom rekorde Ukrajinka Tkačuková, ktorá bola časom 54,60 najlepšia v I. behu pred Couckuytovou z Belgicka (54,95). Ledecká obsadila celkovo 9. miesto zo 17 štartujúcich. Z prvej deviatky si zlepšilo osobák dovedna päť prekážkarok – ešte aj Talianka Marchiandová (55,68 – celkovo 3.), Lehikoinenová z Fínska (55,77 – 4.) a ďalšia Talianka Sartoriová (56,49 – 7.).

Dvadsaťštyriročná finalistka Svetovej univerziády 2019 v Neapole ostáva stále v hre o olympijskú miestenku do Tokia na základe postavenia v renkingu. Najbližšie sa predstaví na 400 m prekážok na budúci víkend v II. lige ME družstiev v Starej Zagore.