Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

ŽIAR NAD HRONOM: 10. ročník Žiarskeho mestského polmaratónu

Muži (absolútne poradie, 21,0975 km): 1. Moses Kibire 1:10:44,4 h, 2. Bernard Matheka (obaja Keňa) 1:14:31,8, 3. Tomáš Benko (ŠK Achilles Handlová) 1:18:44,4.

Ženy (absolútne poradie, 21,0975 km): 1. Hellen Kimutaiová 1:22:54,4 h, 2. Gladys Biwottová (obe Keňa) 1:22:55,5, 3. Lucia Vlčáková (ŠK Dukla B. Bystrica) 1:25:08,2.

Muži (absolútne poradie, 5044 m): 1. Peter Ursíny (Atléti BS B. Štiavnica) 17:38,0 min, 2. Július Korčok (AK Krupina) 18:03,4, 3. Maroš Lukáč (Apollon Fitness) 19:39,1.

Ženy (absolútne poradie, 5044 m): 1. Veronika Ľašová (AK Krupina) 19:29,8 min, 2. Aneta Smerčiaková (ŠK Dukla B. Bystrica) 21:06,3, 3. Lucia Vagáňová (Prievidza) 

TRSTÍN: 20. ročník cezpoľného behu Memoriál Františka Daniša

Muži (absolútne poradie, 8090 m): 1. René Valent (behame.sk) 29:04 min, 2. Filip Moravec 29:12, 3. Ján Moravec (obaja TJ Spartak Myjava) 31:25.

Ženy (absolútne poradie, 8090 m): 1. Ľubomíra Maníková (AK Spartak Dubnica nad Váhom) 31:47 min, 2. Dagmar Vargová (AK Bojničky) 35:45, 3. Ľuboca Toporová (ŠK pre Radosť) 38:38.

PARTIZÁNSKE: 5. ročník Bežeckých pretekov rekreačných aj registrovaných bežcov

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Tomáš Podpera (Bikeacademy.sk) 36:01 min, 2. Andrej Páleník (MPK Dolný Kubín) 38:08, 3. Jozef Šovčík (RM Sport Resort) 40:21.

Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Katarína Balážová (Brodzany) 49:00 min, 2. Sylvia Behúlová (Golianovo) 51:24, 3. Miroslava Valentová (Bánovce nad Bebravou) 52:36 min.

Muži (absolútne poradie, 4 km): 1. Martin Turček (Obec Krásno) 14:25 min, 2. Stanislav Mrva (ŠK ŠOG Nitra) 15:07, 3. Miroslav Uhlár (Vrbany) 16:43.

Ženy (absolútne poradie, 4 km): 1. Paulína Avenová (ZŠ s MŠ Veľká okružná Nitra) 16:22 min, 2. Simona Hudoková (ETOS Slovakia) 16:46, 3. Petra Šlosárová (Partizánske) 16:53.

STARÁ BYSTRICA: 5. ročník Starobystrického polmaratónu

Muži (absolútne poradie, 21,097 km): 1. Miroslav Ilavský (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 1:14:36 h , 2. Miroslav Gad (ŠK Copy-Servis Liptovský Mikuláš) 1:16:34, 3. Miloš Vojtek ml. (CyS – Akadémia Petra Sagana) 1:18:32.

Ženy (absolútne poradie, 21,097 km): 1. Sylvia Sebestian (BKJG Žilina) 1:24:59 h, 2. Ivana Gajdošíková (Hliník nad Váhom/Bytča) 1:32:57, 3. Jana Byrtusová (ČR) 1:39:23.

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Robin Bučo (AK ZŤS Martin) 33:47 min, 2. Michal Mikula (AK Čadca) 35:02, 3. Tibor Ponek (TK Žabka) 35:37.

Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Slávka Mlynčeková (ŠK Copy-Servis Liptovský Mikuláš) 41:01 min, 2. Margita Kirkpatrick (Raková) 44:16, 3. Denisa Zemaníková (AK Čadca) 46:14.

KAMIENKA: 2. ročník Jarného krosu

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Jozef Dubašák (Steeple Poprad) 41:17,8 min, 2. Štefan Rácz (KOB Kysak) 45:40,9, 3. Anton Hudák (Stará Ľubovňa) 45:55,9

Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Alena Farkašová (AC Michalovce) 54:24,3 min, 2. Simona Čonková (MARAS team) 56:26,9, 3. Kristína Hanečáková (Podolínec) 57:04,3.

BRATISLAVA: 2. ročník Behu neporazených

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Ivan Zelenák (Nitra) 44:57 min, 2. Orest Mayer (Antinori Drink Club) 45:07, 3. Martin Krepop 45:39.

Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Marcela Maľová (Národné centrum zdravotníckych informácií) 51:45 min, 2. Janka Langová 52:12, 3. Anna Polyáková (Priatelia behu ležérneho) 58:10.

Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Milan Rochfaluši (cesta je cieľ) 20:33 min, 2. Hugo Zelenák (Nitra) 22:04, 3. Martin Vasičkanin (Galactus) 22:33.

Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Andrea Sokolíková (Be Fit With Me) 24:30 min, 2. Dana Mečířová 26:06, 3. Lýdia Rohaľová (NCZI/Bratislava) 26:06.

PÚCHOV: 6. ročník Behu pri váhu

Muži (absolútne poradie, 6 km): 1. Ján Križák (AŠK Skalica) 19:56,4 min, 2. Rastislav Kalina (Rajec) 20:41,0, 3. Adam Janíček (BK Lysá) 20:49,0.

Ženy (absolútne poradie, 6 km): 1. Iveta Hulvátová (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 23:48 min, 2. Veronika Bakalárová (BK Lysá) 26:03, 3. Beáta Hrvolová (Galantská elita) 27:11.

TREBIŠOV: 3. ročník podujatia Spoznaj Trebišov behom

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Tomáš Gemza (Here to win Vysoké Tatry) 39:16 min, 2. Michal Červeňák (AC Michalovce) 40:31, 3. Mikuláš Rac (Trebišov) 42:12.

Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Eva Reiszová (IT Girls) 51:40 min, 2. Éva Horváthová (Maď.) 52:58, 3. Gabriela Majerčíková (Trebišov) 53:26.

Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Štefan Pálfi (Imkor Running Team) 20:05 min.

Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Lucia Iľková (VTJ VK Prešov) 22:29 min.

BÁTOROVE KOSIHY: 12. ročník bežeckých pretekov vo vinohradoch

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Miroslav Ozorák (Triatlonový klub Nové Zámky) 36:45 min, 2. Ján Dömény (Štúrovo) 37:47, 3. Dušan Škerlanec (Nitra) 38:01.

Ženy (absolútne poradie, 4,3 km): 1. Lucia Janečková (BMSC Bratislava) 16:02 min, 2. Dana Janečková (AC Nové Zámky) 17:42, 3. Emília Véghová (Želiezovce) 20:09.

LÚKA: 6. ročník Behu okolo hradu Tematín

Muži (absolútne poradie, 14 km, prevýšenie 469 m): 1. Radovan Petkov (#teampetkov) 1:01:48 h, 2. Marek Štefanka (Šípkové) 1:01:57, 3. Michal Greštiak (Chata pri Zelenom plese) 1:04:32.

Ženy  (absolútne poradie, 14 km, prevýšenie 469 m): 1. Katarína Bátovská (AK Tlmače) 1:14:36 min, 2. Ľubica Toporová (ŠK pre Radosť) 1:21:08, 3. Monika Kusendová (Atletika Nové Mesto nad Váhom) 1:21:36.

NITRA: 5. kolo Intersport Nitrianskej bežeckej ligy

Muži (absolútne poradie, 2 míle /3,218 km/): 1. Peter Žáčik 10:31 min, 2. Šimon Žáčik (obaja SMTA Nitra) 10:40, 3. Matej Páleník (BK Pyxida Čierne Kľačany) 11:20.

Ženy (absolútne poradie, 2 míle /3,218 km/): 1. Jana Kleskeňová (AC Stavbár Nitra) 13:09 min, 2. Katarína Sládečková (SRTG Nitra) 14:27, 3. Martina Kukučková (TK Tribeč) 14:38.

STROPKOV: 39. ročník Stropkovskej dvadsiadky a 8. ročníka Stropkovskej desiatky

Muži (absolútne poradie, 21 097 m): 1. Moses Kibire (Keňa) 1:12:07 h, 2. Andrej Antal (Bekele) 1:19:24, 3. Marek Mockovčiak (TJ Obal servis Košice) 1:20:17.

Ženy (absolútne poradie, 21 097 m): 1. Hellen Kimutaiová 1:23:28 h, 2. Gladys Biwottová (obe Keňa) 1:24:29, 3. Andrea Hudáková (Active life) 1:39:06.

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Damián Polončák (TJ Obal servis Košice) 38:21 min, 2. Ján Jurko (Hermanovský bežecký oddiel) 39:31, 3. Miroslav Smetana (Medzilaborce) 42:47.

Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Zuzana Iľovová 42:57 min, 2. Miroslava Polaščíková (obe Stropkov) 47:32, 3. Malgorzata Kaliszová (Poľ.) 49:57.

OLCNAVA: 7. ročník Olcnavskej osmičky

Muži (absolútne poradie, 7,6 km): 1. Jozef Dubašák (AK Steeple Poprad) 27:30 min, 2. Jozef Košík (Vítkovice) 28:42, 3. Dominik Jakubkovič (MARAS team) 28:49.

Ženy (absolútne poradie, 7,6 km): 1. Slavomíra Uličná (STG Krompachy) 36:56 min, 2. Lenka Baronová (Sp. N. Ves) 37:09, 3. Helena Spišáková (STG Krompachy) 39:09.

(LB)

Text k foto:

Súťaž žien na 20. ročníku cezpoľného behu Memoriál Františka Daniša v Trstíne vyhrala Ľubomíra Maníková.

FOTO MARTINA KATRINCOVÁ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk