Posledné čísla na MMM 2022

Až raketovým tempom sa míňali štartové čísla v závere augusta, a tak môžu organizátori Medzinárodného maratónu mieru 2022 v Košiciach v tejto chvíli konštatovať, že do celkového zastavenia registrácie ich už veľa nezostáva. Na nedeľňajšie hlavné disciplíny je to posledných približne 100 čísel a organizačný tím U. S. Steel Family Run ich na sobotňajšie preteky hlási zhruba raz toľko. Aj keď v celkových prehľadoch ešte chýbajú samotní elitní pretekári či juniorské štafety stredných škôl, už dnes je jasné, že konečný počet registrovaných bežcov bude atakovať číslo 9 000. To súčasne znamená, že medziročný nárast účastníkov sa bude šplhať k hranici 30 %. Po ťažkých pandemických rokoch a pri súčasných neľahkých časoch je táto skutočnosť pre nás všetkých určite veľmi povzbudivá.

Maratónska káva 1924
Káva ako vyhľadávaný nápoj aj u bežcov, aspoň obrazne, nechýbal ani pri zrode samotnej košickej maratónskej tradície. Bola to kaviareň Slávia, kde Vojtech Braun Bukovský v auguste roku 1924, po návrate z parížskej olympiády, svojim priateľom pri šálke kávy ponúkol, aby sa s nim pustili do pripravovaného dobrodružstva.
“Netajíme, že i to bolo impulzom ponúknuť špeciálnu edíciu Maratónskej kávy 1924, a to aj s priamym odkazom na tieto historické chvíle. V prvej etape budú pripravené celkom tri zmesi kávy, ktoré sa budú vzájomne dopĺňať svojim zložením, chuťou, krajinou pôvodu a aj spôsobom použitia. Pôjde pritom o produkciu výlučne čerstvo praženej odrodovej kávy z lokálnej košickej pražiarne,” uviedli v tlačovej správe košickí organizátori. Celý tento zámer má ešte jeden cieľ. Z každého zakúpeného balenia kávy poputuje 5 % na špeciálny fond, ktorý bude využívaný na mapovanie a archivovanie historického dedičstva maratónu v Košiciach.

Špeciálna edícia tričiek MMM
Prémiové tričko z limitovanej série 2022 bude pre záujemcov pripravené aj z edície U. S. Steel Family Run. Okrem toho, že si ho budú môcť zakúpiť priamo na Expe MMM, môžu si ho zabezpečiť už teraz na e-shope run24.sk a vyzdvihnúť si ho spolu so svojím štartovým číslom v piatok alebo v sobotu priamo v košickom Kulturparku. Celá kolekcia MMM 2022 pozostávajúca z viacerých zaujímavých prvkov oblečenia, športových doplnkov, knižných publikácií, ale už i zmienenej kávy 1924, bude pre všetkých k dispozícii priamo na samotnom Expe MMM.

FOTO: MK Košice

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk