Populárny bratislavský nočný beh oslávi okrúhle jubileum, rozdajú na ňom aj slovenské tituly na 10 km

Už len necelý mesiac zostáva do jubilejného 10. ročníka bratislavského nočného behu Telekom Night Run, ktorý sa uskutoční 8. septembra 2018. V tomto roku bude podujatie zároveň aj majstrovstvami Slovenska v cestnom behu na 10 kilometrov v šiestich kategóriách: muži, ženy, juniori, juniorky, veteráni a veteránky. Počet prihlásených prekročil v polovici augusta 2000 bežcov. Celkový počet účastníkov je z organizačno-kapacitných dôvodov limitovaný na 5 000.

Desiaty ročník má aj svojich desiatich ambsádorov. “Desiate narodeniny nočného behu sú pre nás dôležitý medzník. Za desať rokov sme nazbierali množstvo zážitkov a mnohé z nich reprezentujú práve naši ambsádori. Danka Janečková vyhrala prvý ročník, ktorý bežal aj Matej “Sajfa“ Cifra spolu s ďalšími 825 bežcami. Svoje úplne prvé preteky absolvovala u nás na nočnom behu Marta Hancková, ktorá následne nevynechala žiaden ďalší ročník a je jedinou ženou, ktorá bežala všetky ročníky. Umelkyňa Gordana Turuk vo svojom voľnom čase veľmi rada beháva a už veľakrát si víťazi našich behov domov odniesli trofej práve z jej dielne. Bekim je veľkou motiváciou pre všetkých hendikepovaných bežcov, ktorých vždy veľmi radi podporíme. Aj preto si 10. ročník Telekom Night Run za každý jeden rok zaslúži jedného ambasádora,” vysvetlil riaditeľ podujatia Peter Pukalovič.

Organizátori sa rozhodli oceniť aj svojich verných bežcov. Šestnásti účastníci, ktorí absolvovali všetkých doterajších deväť ročníkov bratislavského nočného behu, dostanú bezplatný štart, účastnícke tričko a od generálneho partnera nové bežecké tenisky.

“Desať rokov nie je málo, podujatí je ozaj veľa. Výber je dnes veľký a my sme veľmi radi, že ľudia sú našim akciám verní a pravidelne sa na nich zúčastňujú.Tých, čo bežali doteraz osem ročníkov, je tridsaťosem. Ako poďakovanie za ich vernosť, majú od nás štartovné takisto grátis,” povedal Peter Pukalovič, ktorý len potvrdil splnenie záväzku organizátorov z minulého ročníka. Trať Telekom Night Run by mala ostať v porovnaní s minulým rokom nezmenená.

(LB, SITA)

Ambasádori 10. ročníka bratislavského nočného behu – Telekom Night Run
1. Bekim Aziri – raper, stand-up komik
2. Matej “Sajfa“ Cifra – moderátor, youtuber, účastník úvodného ročníka v roku 2009.
3. Jany Landl – šampión v karate, fitnes expert
4. Gordana Turuk – výtvarníčka a umelecká sklárka svetového mena
5. Marta Hancková – jediná bežkyňa, ktorá sa zúčastnila na všetkých doterajších ročníkoch TNR
6. Dana Janečková – víťazka 1. ročníka TNR v roku 2009
7. Ján Mečiar – rozlasový a televízny moderátor, pravidelný účastník TNR
8. Marek Fašiang – známy seriálový herec
9. Martin Šmahel – moderátor a fitnes tréner
10. Miroslav Lažo – bývalý slovenský hokejový útočník

Text k foto:

Prvý ročník bratislavského nočného behu vyhrala v kategórii žien Dana Janečková.

FOTO SITA/TOMÁŠ BENEDIKOVIČ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk