Ledecká v predprograme diamantovej ligy v Štokholme tretia v druhom najlepšom výkone kariéry

Daniela Ledecká je pred svetovým šampionátom v americkom Eugene v dobrej forme. Len pár dní po republikovom šampionáte sa predstavila v takzvanom národnom programe prestížnej Diamantovej ligy. Pred samotným štartom nemala žiadne veľké očakávania, no nakoniec finišovala tretia za 56,19, čím dosiahla svoj druhý najlepší výkon v kariére. „Bežalo sa mi fajn. Najskôr som si myslela, že nám bude prvých 200 metrov fúkať protivietor. Ale nakoniec som v tom behu necítila, že by vôbec fúkal nejaký vietor. Bežalo sa mi skvele, prvých 6 prekážok som išla na 15-krokový rytmus, čo sa mi ešte na pretekoch nepodarilo. Len ešte ten záver mi k tomu chýba. Ak by som ešte trošku potiahla tak verím, že už by o spadlo pod tých 56 sekúnd,“ opísala svoje dojmy Daniela Ledecká. „Som veľmi vďačná za to, že som tu mohla štartovať v tomto predprograme a teší ma aj ten čas, ktorý som dosiahla,“ dodala Ledecká. 

Do Švédska cestoval aj najlepší slovenský prekážkar Martin Kučera, ktorý si tiež v národnom programe odbehol prekážkovú štvorstovku. Finišoval štvrtý za 50,95. „Tak nebolo to také zlé ako ten výsledný čas, z ktorého som trošku sklamaný. Ale dal som do toho všetko. Mal som posledné dni trochu problém aj zo zadným stehenným svalom, takže to bolo také vydreté,“ zhodnotil svoje vystúpenie Martin Kučera.

Prekážkarské trio doplnila vo švédskom Štokholm aj Viktória Forster, ktorá sa predstavila v disciplíne 100 metrov prekážok. Do cieľa dobehla piata 13,63.

(SAZ)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk