Oštepár Žeňúch v Košiciach 77,75 m, zlepšili sa aj Slezák a chodkyňa Hačundová

Na 5. ročníku medzinárodných atletických pretekov TU vo viacbojoch, kladive a oštepe v Košiciach sa veľmi dobrou formou prezentoval oštepári z tréningovej skupiny Jozefa Hanušovského v banskobystrickej Dukle. Účastník MS a ME Patrik Žeňúch, ktorý však už súťaží za košickú Sláviu TU, kde sa pripravuje pod dohľadom Michala Rusnáka, vyhral výkonom 77,75 m a v tohtoročných európskych tabuľkách sa posunul na 12. priečku. Za limitom na augustové ME v Berlíne zaostal o 2,25 m.

Za Žeňúchom skončil druhý Hanušovského zverenec Maximilián Slezák z banskobystrickej Dukly, ktorý si výkonom 72,38 m o 4 cm zlepšil osobný rekord zo septembra minulého roka z pretekov v Uherskom Hradišti. Oštepársku súťaž juniorov vyhral jeho klubový a tréningový kolega Patrik Michalec, ktorý dosiahol rovných 61 metrov.

V dobrej forme je v úvode letnej atletickej sezóny aj nádejná chodkyňa Ema Hačundová. Devätnásťročná pretekárka z MŠK Borský Mikuláš, vlani 13. na juniorských ME v Grossete, si na pretekoch Moravsko-slovenského pohára vo Vyškove výrazne zlepšila osobný rekord na 5000 m na dráhe, keď jej namerali čas 23:21,2 min. Rýchlejší ako zverenka Ondreja Malíka bol len víťaz mužskej súťaže Čech Tomáš Hlavenka (22:38,1).