Emma Zapletalová pre problémy s členkom odkladá úvodný štart, limity na MS i ME už má splnené, nemusí sa nikam ponáhľať

Slovenská Atlétka roka 2021 a majsterka Európy 2021 do 23 rokov na 400 m prekážok Emma Zapletalová mala absolvovať tohtoročnú súťažnú premiéru 15. mája na hladkých 200 a 400 m v českej extralige v Ostrave a prvý štart vo svojej hlavnej disciplíne 21. mája na Diamantovej lige v Birminghame.

Napokon v extralige a ani na sobotnom druhom podujatí prestížneho seriálu pre problémy s členkom neštartovala – vyhrala Muhammadová (54,54) pred Ukrajinkami Tkačukovou (55,25) a Ryžikovovou (55,37) – a zatiaľ nie je isté, kedy do letnej sezóny vstúpi.

„Vzhľadom na to, že ešte nemôžem po zranení členka naplno trénovať, rozhodla som sa, že zatiaľ začiatok sezóny odložím, aby som sa mohla dôkladne pripraviť na vrcholy leta. S trénerom Petrom Žňavom uvidíme, ako sa bude situácia ďalej vyvíjať a podľa toho sa rozhodneme, kedy začnem súťažiť,“ vysvetlila slovenská rekordérka Emma Zapletalová v tlačovej správe svojej manažérskej skupiny Top Athletics.

Dvadsaťdvaročná Nitrianka sa so vstupom do sezóny nemusí ponáhľať, keďže limity na júlové MS v americkom Oregone a augustové ME v nemeckom Mníchove má splnené už z minulého roka. Môže sa v pokoji doliečiť a súťažiť, až keď bude zdravotne stopercentne v poriadku.

Zapletalová plánovala po birminghamskej DL štartovať 31. mája na Zlatej tretre v Ostrave na 300 m prekážok, 6. júna na mítingu so zlatým štatútom v holandskom Hengele a 9. júna na P-T-S v Šamoríne na 400 m prekážok. Kedy reálne vstúpi do súťažného kolotoča, je zatiaľ otvorené.

Semifinalistka OH 2021 v Tokiu Zapletalová si zranila členok pred odchodom na sústredenie v portugalskom Monte Gordo (27. 3 – 17. 4.). Na rovnom betónovom chodníku zle stúpila a vyvrtla si ho.

Text k foto:

Emma Zapletalová na OH v Tokiu a na tohtoročnom sústredení na Tenerife s koučom Petrom Žňavom.

FOTO ŠTARTFOTO/JÁN SÚKUP a SAZ (pž)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk