Novým šéftrénerom mládeže Slovenského atletického zväzu (SAZ) sa stal 37-ročný Tomáš Benko. Do funkcie ho schválili na stredajšom rokovaní výkonného výboru SAZ. Benko vystrieda na poste Radoslava Dubovského, ktorý sa v závere minulého roka stal šéftérnerom seniorskej reprezentácie namiesto Martina Pupiša, ktorý odstúpil z funkcie.

Novým šéftrénerom mládeže Slovenského atletického zväzu (SAZ) sa stal 37-ročný Tomáš Benko. Do funkcie ho schválili na stredajšom rokovaní výkonného výboru SAZ.
 
Benko vystrieda na poste Radoslava Dubovského, ktorý sa v závere minulého roka stal šéftérnerom seniorskej reprezentácie namiesto Martina Pupiša, ktorý odstúpil z funkcie.
 
„Tomáša Benka nám odporučila komisia mládeže i šéftréner dospelých Radoslav Dubovský,“ informoval prezident SAZ Peter Korčok. „Verím, že vo februári budeme mať obsadené aj posty metodika zväzu a koordinátora reprezentácie. Tých si teraz vyberá šéftréner, keďže výberové konanie sme zrušili pre minimálny záujem vhodných adeptov.“
 
Bývalý popredný šprintér Tomáš Benko (1. na EH 2015 na 100 m, účastník halových ME 2015 na 60 m) sa trénerskej práci venuje od roku 2010. Trénoval mládež v TJ Tatran Spišská Nová Ves a v AO TJ Slávia STU Bratislava, od roku 2017 je šéftréner sekcie šprintov SAZ. Od jesene pripravuje prekážkara na 400 m Martina Kučeru, víťaza Svetovej univerziády 2013 a 7. na ME 2016.
(GB)
Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk