Novinky z éry koronavírusu: Putalová sa v sobotu vracia domov z Juhoafrickej republiky

Už aj posledná slovenská špičková atlétka Iveta Putalová, ktorá sa po vypuknutí pandémie koronavírusu ostala pripravovať v zahraničí (v Juhoafrickej republike), sa čoskoro vráti na Slovensko. „V sobotu 4. apríla letíme nemeckým špeciálom do Mníchova a odtiaľ sa opäť letecky presunieme do Schwechatu pri Viedni,“ informoval štvorstovkárkin kouč Marcel Lopuchovský. Putalová trénovala v JAR od 15. 2., prvé tri týždne vo vysokohorskom Dullstroome, potom v Potchefstroome.

Presunutie súťaží v maratóne a chôdzi v rámci Hier XXXII. olympiády v Tokiu v roku 2021 späť zo Sappora späť do Tokia – túto možnosť spomínala nedávno guvernérka Tokia Koike Juriková – sa definitívne nekoná. „Obe súťaže ostávajú v Sappore,“ vyhlásil športový riaditeľ MOV Kit McConnell. Vytrvalecké atletické súťaže sa uskutočnia v sapporskom parku Odori v záverečných štyroch dňoch hier od 5. do 8. augusta 2021.

Multišportový európsky šampionát v roku 2022, ktorého súčasť je i atletika, sa uskutoční v Mníchove v pôvodnom termíne od 11. do 21. augusta 2022. Informoval o tom atletický servis EME News s odvolaním sa na nemeckú tlačovú agentúru DPA a výkonného riaditeľa multišportového šampionátu Marca Jörga. Problém je však v tom, že tesne pred ME sa uskutočnia Hry Commonwelathu v anglickom Birminghame (27. 7. – 7. 8.) a na rok 2022 zrejme presunie svoj globálny šampionát aj Svetová atletika. MS sa mali pôvodne uskutočniť v americkom Eugene od 6. do 15. augusta 2021.

Hoci súťažný ruch úplne ustal, Svetová atletika (WA) a Európska atletika (EA) rokuje o možných termínoch podujatí pre prípad, že v lete by sa fungovalo už normálne. „Existuje snaha zaviesť jednotný termín národných šampionátov v Európe v roku 2020, bol by ním 8. a 9. august. Takisto sa diskutuje aj o dátumoch pre rok 2021, v ňom by sa mali podľa návrhu mali národné šampionáty uskutočniť predbežne 26.a 27. júna,“ informoval člen súťažnej komisie EA (Event & Competition Commission) Alfons Juck.

(GB), FOTO JÁN LUKY

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk
Atletika.sk