Nelka Kucáková (60 m) a Anička Šimková (diaľka) triumfovali na EKAG v Brne, Emka Bendová s dvoma striebrami

Napriek rôznym nepriaznivým a priam nepochopiteľným okolnostiam najmenšie slovenské nádeje napokon na tradičné Európske detské atletické hry (European Kids Athletics Games) v Brne vycestovali a úspešne reprezentovali Slovensko v konkurencii talentov z celého starého kontinentu.

Najmenší adepti kráľovnej športov získali dovedna 8 medailí – 2 zlaté, 5 strieborných a 1 bronzovú. O prvenstvá sa pričinili košické atlétky: na 60 m dievčat narodených v roku 2010 Nelka Kucáková z klubu Atletika Košice o. z. časom 8,56 a v diaľke dievčat ročník 2006 Anna Šimková (Akademik TU Košice), ktorá skočila 538 cm.

Kucáková si vybojovala ešte aj striebro v diaľke (443 cm). Z dvoch strieborných medailí (60 m 8,08 s, diaľka 542 cm) sa tešila i Ema Bendová (Naša atletika Bratislava) v súťažiach dievčat narodených v roku 2007.

Ďalšie cenné kovy do slovenskej medailovej zbierky pridali Marek Babuščák (2. vo výške, ročník 2010, 135 cm), dcéra bývalého slovenského futbalového reprezentanta SR Miroslava Karhana Emma Karhanová (2. vo výške, ročník 2009, 149 cm) a Michaela Mišková (3. na 300 m, ročník 2007, 41,96).

SLOVENSKÉ FINÁLOVÉ UMIESTENIA (DO 8. MIESTA):

CHLAPCI

ročník 2006 – 60 m: 4. Martin Varhaník (Slávia Trenčín) 7,29, 8. Róbert Pecko (Slávia Trnava) 7,49, 300 m: 4. Martin Varhaník (Slávia Trenčín o. z.) 36,75, 8. Róbert Pecko (Slávia Trnava) 38,29, diaľka: 6. Matúš Kubala (Družba Piešťany) 542

ročník 2007 – guľa: 4. Roman Hankó (AK Bojničky) 10,43

ročník 2008 – 60 m: 8. Martin Paúk (AK Bojničky) 8,33, výška: 6. Martin Paúk (AK Bojničky) 143

ročník 2010 – 600 m: 5. Matej Brežný (Družba Piešťany) 1:53,55, výška: 2. Marek Babuščák (Atletika Košice o. z.) 135

DIEVČATÁ

ročník 2006 – výška: 6. Lýdia Cepková (AK Bojničky)148, diaľka: 1. Anna Šimková (Akademik TU Košice.) 538

ročník 2007 – 60 m: 2. Ema Bendová (Naša atletika Bratislava) 8,08 (v rozbehu 8,04), 6. Lenka Gymerská (Slávia Trnava) 8,25, 300 m: 3. Michaela Mišková (Slávia TU Košice) 41,96, 1500 m: 6. Eliška Drahovská (Družba Piešťany) 5:09,62, 8. Viktória Čudaiová (Slávia Trenčín o. z.) 5:14,26, diaľka: 2. Ema Bendová (Naša atletika Bratislava) 542

ročník 2009 – 60 m: 5. Lucia Andrisová (Atletika Košice o. z.) 8,60, výška: 2. Emma Karhanová (Slávia Trnava) 149, 7. Soňa Staňová (Slávia Trnava) 133, kriketka: 7. Soňa Čontofalská (Slávia Trnava) 36,49

ročník 2010 – 60 m: 1. Nela Kucáková (Atletika Košice o. z.) 8,56, diaľka: 2. Nela Kucáková (Atletika Košice o. z.) 443

Text k foto:

Na snímkach Nelka Kucáková a Anička Šimková.

FOTO ARCHÍV

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk