Šéftréneri rokovali s riaditeľmi VŠC Dukla Romanom Benčíkom a NŠC Vladimírom Baluškom

Šeftréneri Slovenského atletického zväzu (SAZ) – pre dospelých Martin Pupiš i mládež Martin Illéš rokovali vo štvrtok s riaditeľmi dvoch z troch vrcholových športových stredísk. V Bratislave sa stretli s novým šéfom Národného športového centra Vladimírom Baluškom a v Banskej Bystrici rokovali s riaditeľom Vojenského športového centra (VŠC) Dukla Romanom Benčíkom.

„Zadefinovali sme si zabezpečenie športovej prípravy našich pretekárov a vyjasnili sme s aj kompletnú štruktúru ich realizačných tímov. Zhodli sme sa jednoznačne, že naša spoločná priorita je úspešné vystúpenie na OH v Tokiu, halových MS v Nan-ťingu a halových ME v Toruni, európskom šampionáte do 23 rokov v Bergene i na ďalších podujatiach,“ informoval Martin Pupiš.

V štruktúrach VŠC Dukla bude mať profesionálny štatút dovedna 13 atlétov. K jedenástke Alexandra Bezeková, Matúš Bubeník, Mária Katerinka Czaková, Martina Hrašnová, Marcel Lomnický, Iveta Putalová, Stanislava Škvarková, Miroslav Úradník, Lucia Vadlejch, Tomáš Veszelka,  Matej Tóth pribudli talentovaný prekážkar Matej Baluch a štvorstovkár Šimon Bujna.

„Okrem toho Dukla zastrešuje vyše dve desiatky mládežníkov, ktorým VŠC pomáha rôznou formou – poskytuje im ubytovanie, možnosť využívať športoviská, regeneráciu a prispieva im na prípravu,“ doplnil šéftréner SAZ.

NŠC zastrešuje z popredných atlétov Gabrielu Gajanovú, Martina Kučeru, Danielu Ledeckú, Emmu Zapletalovú a takisto veľkú skupinu mladých atletických talentov ako napríklad Oliver Murcko či Viktória Forster. V treťom rezortnom stredisku, Športovom centre polície (ŠCP), je zaradený halový majster Európy 2019 na 60 m Ján Volko spolu so svojimi trénermi Naďou Bendovou a Róbertom Kresťankom.

„V najbližšom období budeme ešte diskutovať o konkrétnych podmienkach s pretekármi  i členmi realizačných tímov. Zástupcovia VŠC Dukla deklarovali záujem vytvoriť dlhodobejšiu koncepciu so zámerom cielene sa zameriavať na určité skupiny disciplín. Takouto formou by sa snažili pritiahnuť do strediska športovcov za kvalitnou infraštruktúrou, ktorá bude k dispozícii už onedlho po dobudovaní Národného atletického štadióna na Štiavničkách. Tento zámer sa zhoduje s dlhodobo proklamovanou stratégiou SAZ o postupnej centralizácii prípravy do určitých miest,“ poznamenal Martin Pupiš.

(GB)

Text k foto:

Martin Pupiš (s mikrofónom) a Martin Illéš (vpravo).

FOTO ROMAN BENICKÝ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk