Slezáková a Beňová postupujú na ME U18 ďalej

Hneď svoj prvý štart na európskom šampionáte v izraelskom Jeruzaleme Rebecca Slezáková zvládla. „Je to veľmi dobrý začiatok. Pocitovo to bolo dobré od štartu po cieľ. Ten rýchly čas ma potešil, len škoda toho vetra, ale verím, že v semifinále nebude tak fúkať,“ povedala po dobehu šťastná Rebecca Slezáková. Svoj rozbeh 100 m prekážok vyhrala za 13,48 a postúpila do semifinále. Darilo sa aj šprintérke Tereze Beňovej, ktorá v behu na 100 metrov finišovala za 12,15, hoci jej pomohol nedovolený vietor +2,7. „Určite to mohlo byť lepšie, ale skúsenosť je to dobrá. Nevravím, že som nebola nervózna, ale držala som to na takej tej normálnej úrovni,“ skonštatovala tesne po dobehu Tereza Beňová.

Druhá Slovenka na stovke Michaela Ufnárová mala o niečo slabší vietor do chrbta a jej výsledný čas 12,24 na postup žiaľ nestačil. Na najkratšom šprinte sa predstavili aj dvaja mladíci. Martin Varhaník sa síce dostal pod 11 sekúnd, ale v silnej konkurencii jeho čas 10,95 pri vetre +2,2 m/s na najlepších nestačil. „Bolo to tak trochu v strese. Štart nebol ideálny, ale beh fajn a iba štyri stotinky za osobákom. Určite som chcel viac, ale beriem aj toto,“ povedal po dobehu Martin Varhaník. Do blokov zakľakol aj Michal Bačík no ten bol ešte o niečo pomalší a dosiahol čas 11,03 (+1,4)

V akcií bola aj dvojica slovenských prekážkarov, ibaže na stodesiatke sa Adam Ilgo časom 14,30 z rozbehu nedostal. „Som nespokojný. Zaspal som na štarte, bolo to zlé, padnuté. A na tých posledných prekážkach som už pre ten štart nevládal. Vôbec sa mi to nepáčilo,“ nešetril kritikou na seba samého Adam Ilgo. A Peter Dávid bol na tom ešte horšie, pretože ani nedobehol do cieľa. Zastavila ho už druhá prekážka.

Diaľkar Michal Bačík sa síce v kvalifikácii diaľky dostal za sedem metrovú hranicu, ibaže len o jeden centimeter no na postup do finále bolo treba skočiť o pár centimetrov viac. „Nepodaril sa mi ten skok, vôbec to nevyšlo. Ale verím, že na budúce to bude lepšie. Minimálne sa o to budem snažiť. Podmienky boli fajn a chyba bola len tá, že som neskočil toľko, koľko som mal,“ povedal sklamaný Michal Bačík. Tak ako pre mnohých aj v jeho prípade to bola veľká európska premiéra. „Zbytočne som sa rozptyľoval pohľadmi tam, kde to nebolo dôležité. Ale mám aspoň veľké ponaučenie,“ dodal Bačík. Do finále sa snažil dostať aj diskár Samuel Šima. Hodil 51,87 a to na postup do finále nestačilo. „Skúsenosť je to parádna, v rozcvičke som sa cítil dobre. Len som bol akoby veľmi uvoľnený. Hlava chcela, telo nešlo. Asi tak by som to dnes zhodnotil,“ dodal Samuel Šima.

Slováci na ME U18 v Jeruzaleme 

Muži  

110m prek.

29. Adam Ilgo: 14,30 s (+2,5 m/s)

Peter Dávid DNF 

diaľka: 

16. Michal Bačík: 701 cm (+0,7 m/s)

100m Muži

26. Martin Varhaník: 10,95 s (+2,2 m/s)

34. Michal Bačík: 11,03 s (+1.4 m/s)
 
Disk:

18. Samuel Šima: 51,87 m

Ženy
100 m prek. 
6. Rebecca Slezáková 13,48 s  (+2,6 m/s) Q postúpila do semifinále

100 m 

23. Tereza Beňová: 12,15 s  (+2,7 m/s) q postúpila do semifinále

28. Michaela Ufnárová: 12,24 s (+1,1 m/s)

(SAZ)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk