GÁŇ: 7. ročník Behu Gáňom
Muži (absolútne poradie, 8,88 km): 1. Matúš Kompas (Atletický oddiel Šaľa) 31:37 min, 2. Henrich Pršek (behame.sk) 33:32, 3. Ľuboš Bogdányi (Galantská elita) 33:55.
Ženy (absolútne poradie 8,88 km): 1. Martina Burzová (ŠKP Bratislava) 36:06 min, 2. Alexandra Pastieriková (AK Bojničky) 39:58, 3. Paulína Kollárová (Gáň) 40:27.
Muži (absolútne poradie, 2,22 km): 1. Martin Vaško (AK Bojničky).
Ženy (absolútne poradie, 2,22 km): 1. Dagmar Vargová (AK Bojničky).
ZAVAR: 4. ročník Zavarskej sedmičky
Muži (absolútne poradie, 7 km): 1. Lukáš Záhorec (bernohy.sk) 23:42 min, 2. Ján Križák (AŠK Grafobal Skalica) 23:47, 3. René Valent (behame.sk) 24:30.
Ženy (absolútne poradie, 7 km): 1. Zuzana Polohová (Lesky´s Runners) 26:50 min, 2. Jitka Hudáková (Ďurikam Team Trenčín) 29:11, 3. Dagmar Vargová (AK Bojničky) 30:22.
ŠENKVICE: Beh šenkvickým chotárom
Muži (absolútne poradie, 8,3 km): 1. Martin Juran (Run for Fun) 29:58 min, 2. Erik Flajžík (AK Junior Holíč) 31:00, 3. Ľuboslav Moza (AK Veterán Bratislava) 31:42.
Ženy (absolútne poradie, 8,3 km): 1. Michaela Stachová (Lesky´s Runners) 39:28 min, 2. Lenka Srnáková 41:35, 3. Lenka Klusová 44:09.
BABINDOL: Babindolský májový kros
Muži (absolútne poradie, 16 km): 1. Matej Páleník (BK Pyxida Čierne Kľačany) 1:05:22 h, 2. Ivan Pavelka (AK Bojničky) 1:10:24, 3. Marek Baráth (Tajná) 1:10:54.
Ženy (absolútne poradie, 16 km): 1. Jana Kleskeňová (AC Stavbár Nitra) 1:15:25 h, 2. Dana Kozárová 1:27:03, 3. Monika Pavelková (AK Bojničky) 1:29:12.
Muži (absolútne poradie, 8 km): 1. Andrej Petrovics 32:22 min.
Ženy (absolútne poradie, 8 km): 1. Katarína Sládečková (BIBUS športujeme) 38:29 min.
BRATISLAVA: 4. ročník Retro Run
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Peter Čudrnák (Pekáreň Kvetoslavov) 33:19 min, 2. Tomáš Skala (AK Junior Holíč) 34:12, 3. Luca Danova (Tal.) 34:57.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Monika Dolinajová (BMSC Bratislava) 38:54 min, 2. Eva Tulejová (IBM/ŠKP Bratislava) 39:56, 3. Mária Truissard (AK Junior Holíč) 40:44.
Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Matúš Kovalčík (BMSC Bratislava Avita.sk) 17:43 min, 2. Ján Dömény (Adidas Runners Bratislava) 17:50, 3. Dušan Piskora (PROefekt team) 18:11.
Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Ivana Záškvarová (Adidas Runners Bratislava) 19:12 min, 2. Kamila Chomaničová (behame.sk) 20:55, 3. Lenka Karolyiová (Slovnaft) 21:29.
POVAŽSKÁ BYSTRICA: 4. ročník pretekov Vereda Night Run
Muži (absolútne poradie, 6 km): 1. Roman Vajs 19:43,7 min, 2. Lukáš Martinka 20:28,9, 3. Patrik Holeša 20:50,2.
Ženy (absolútne poradie, 6 km): 1. Ivana Gajdošíková 24:13,9 min, 2. Silvia Ďungelová 24:42,3, 3. Miroslava Lehocká 26:59,6.
Štafeta (absolútne poradie, 2 x 3 km): 1. Rekreanti Považská Bystrica (Lukáš Demáček 11:34,8, Ivan Kukučiar 10:37,4) 22:12,2 min.
BRATISLAVA: 14. ročník Krasňanskej kúrie – edícia jar
Muži (absolútne poradie, 17 km): 1. Andrej Foltín (AK Veterán Bratislava) 1:08:04,3 h, 2. Martin Halász (RunningPro&Compressport Slovakia) 1:10:20,0, 3. Taras Ivaniuta (Reštartnisa.sk) 1:11:37,7.
Ženy (absolútne poradie, 17 km): 1. Eva Lopatová (ŠK Muránska Dlhá Lúka) 1:21:36,7 h, 2. Mária Danečková (Reštartnisa.sk) 1:23:22,5, 3. Bronislava Chrappová (ETOS Slovakia) 1:28:26,8.
TRNAVA: 4. ročník UCM Night Run
Muži (absolútne poradie, 4,8 km): 1. Martin Halász (RunningPro&Compressport Slovakia) 16:24,3 min, 2. Michal Puškár (bernohy.sk) 16:36,0, 3. Jozef Valášek 17:15,4.
Ženy (absolútne poradie, 4,8 km): 1. Dagmar Vargová 19:21,1 min, 2. Alexandra Pastieriková (obe AK Bojničky) 20:13,7, 3. Jana Genčurová (bernohy.sk) 20:32,1.
BRATISLAVA: 10. ročník Behu v oblakoch – Sky Run
Absolútne poradie (24-hodinovka): 1. Attila Tóbi 127,6 km (580 kôl), 2. Štefan Báthory (obaja SR) 117,48 (534), 3. Radek Dočkal (ČR) 114,18 (519).
Muži (absolútne poradie, 12-hodinovka): 1. Stanislav Ďuriga 122,718 km (543), 2. Dušan Kopečný (ČR) 121,362 (537), 3. Martin Kerekeš (SR) 111,192 (492).
Ženy (absolútne poradie, 12-hodinovka): 1. Monika Heissenberger 82,264 (364), 2. Eva Seidlová 42,488 (188), 3. Lenka Zlochová 30,51 (135).
RUDLOV: 6. ročník Rudlovského šlapáka
Muži (absolútne poradie, 9,3 km, prevýšenie 560 m): 1. Michal Lami (All4Run Košice) 41:12 min, 2. Adrián Vavrek (Dulova Ves) 41:33, 3. Radovan Tomeček (TJ Obal servis Košice) 42:19.
Ženy (absolútne poradie, 9,3 km, prevýšenie 560 m): 1. Mahuliena Krištanová (All4Run Vranov nad Topľou) 54:38 min, 2. Alena Farkašová (AC Michalovce) 57:03, 3. Sandra Ivanková (Vranov nad Topľou) 58:22.
VLACHY: 4. ročník behu “O putovný pohár starostu obce Vlachy”
Muži (absolútne poradie, 6,9 km): 1. Rastislav Kalina (Rajec) 27:00 min, 2. Matúš Vlčko 27:06, 3. Martin Hatala (obaja Moji ľudia Černová) 28:15.
Ženy (absolútne poradie, 6,9 km): 1. Michaela Kucháriková (Liptovský Mikuláš) 32:14 min, 2. Veronika Váleková (TJ Družba Smrečany) 35:19, 3. Marcela Pavkovčeková (IB Liptovský Mikuláš) 37:33.
DOBRÁ NIVA: 5. ročník podujatia Gavurky Run
Muži (absolútne poradie, 10,4 km): 1. Ján Sopko (AK Krupina) 37:05 min, 2. Miroslav Hraško
(Zolná) 37:44, 3. Jakub Mészáros (Levice) 37:53.
Ženy (absolútne poradie, 10,4 km): 1. Iveta Furáková (Svetielko nádeje) 41:56 min, 2. Veronika Ľašová (Atletický klub Krupina) 44:09, 3. Miroslava Liptáková (AK Danica Zvolen) 44:23.
Muži (absolútne poradie, 5,6 km): 1. Ján Mikuš (SKI TEAM JASE Látky) 23:30 min.
Ženy (absolútne poradie, 5,6 km): 1. Tereza Jančová (Zvolen) 28:06 min.
SLOVENSKÁ KAJŇA: 35. ročník Kajňanskej desiatky
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Filip Džubara 35:34,4 min, 2. Kornel Biringer 36:15,0, 3.
Jozef Fenčík 38:14,4.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Beáta Kopčáková 48:46,2 min, 2. Sandra Ivanková 50:11,9, 3. Zlatka Semanová 51:10,7.
(LB)