Rekordérke Líze Hazuchovej, ktorá študuje na California Baptist University, sa darí na univerzitných krosoch v USA

Slovenská juniorská rekordérka v behoch na 3000 m v hale (9:25,46/2021) a 5000 m vonku (16:36,84/2020) Líza Hazuchová má za sebou úspešnú premiéru v zámorí, kde po ukončení štúdia na Strednej športovej škole v Banskej Bystrici začala od jesene študovať na súkromnej Kalifornskej baptistickej univerzite (California Baptist University/CBU) v meste Riverside.

Na krosovom univerzitnom šampionáte konferencie Western Athletic Conference (WAC) v domácom prostredí v Riverside skončila rodáčka z Dolného Kubína v pretekoch žien na 6 km v konkurencii 100 bežkýň na 7. mieste časom 20:39,0 min so stratou 54 sekúnd na víťaznú Keňanku Irene Ronovú.

Talentovaná Slovenka začala preteky na 10. mieste, približne v polovici trate na méte 2 míľ (10:46,0) bola šiesta a napokon klesla o jedno miestečko na siedmu priečku. Z členiek tímu CBU bola tretia najlepšia za Litovčankou Gretou Karinauskaité (2.) a Jasnou Petrovovou z Bulharska (5.)

Devätnásťročná Hazuchová, ktorú na Slovensku pripravoval Marek Vojník, pomohla svojmu tímu California Baptist Lancers k druhej priečke v súťaži družstiev za Utah Valley. “Teraz sa už bude pripravovať na decembrové krosové ME v Dubline,” podotkol kouč Vojník.

Hazuchová, 14. na 3000 aj 5000 m na júlových juniorských ME v Tallinne, absolvovala pred šampionátom WAC aj ďalšie krosy. Na Joe Piane Invitational v Notre Dame skončila na 5-kilometrovej trati časom 17:41 min dvanásta zo 171 vytrvalkýň a na prestížnom celoamerickom univerzitnom krose Florida State University Invitational (NCAA Pre-National) v Apalačskom regionálnom parku v Tallahassee finišovala na 6 km na 135. mieste (21:37,5 min) z 246 účastníčok.

Líze Hazuchovej z AK Zdravie v pohybe Lučatín, ktorá je vnučka známeho úspešného maratónca Jána Hazuchu, patrí historicky najlepšie umiestenie slovenskej juniorky na ME v krose, v roku 2019 v Lisabone skončila 41. z 93 štartujúcich.

Text k foto:

Líza Hazuchová (s číslom 711) v drese Kalifornskej baptistickej univerzity.

FOTO CALIFONIA BAPTIST UNIVERSITY/CBULANCERS.COM

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk