MMM v Košiciach sa dohodol na spolupráci s hviezdnym tímom, v ktorom figuruje aj svetový rekordér Eliud Kipchoge

Športová kvalita podujatia bola, a vždy je, jednou z nosných ambícií organizátorov Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach, ktorí oznámili v piatok uzatvorenie dohody spoločnosťou Global Sports Communication (GSC).

„Prudký rozvoj behu v posledných rokoch priniesol i veľký výkonnostný rast vo vytrvalostných disciplínach, o čom svedčí i fakt, že najlepšie výkony sa v mužskom maratóne už nezadržateľne blížia ku kedysi nepredstaviteľnej hranici 2 hodín. So všetkými týmito parametrami rastie i dopyt po špičkových bežcoch a bežkyniach, zvyšujú sa výdavky a do konkurenčného prostredia zasiahla svojou ponukou i Čína i ďalšie, donedávna irelevantné krajiny a ich maratóny,“ objasňuje pozadie vzniku spolupráce riaditeľ MMM Branislav Koniar. „To všetko zvyšuje tlak na udržanie a rast kvality športových výkonov na našom maratóne. Jedným z krokov, ako tomu čeliť, je hľadanie strategických partnerstiev a spolupráca so špecialistami, ktorí v tomto smere disponujú dlhodobo budovaným know-how. V tomto kontexte došlo v uplynulých dňoch k uzatvoreniu dohody medzi MMM a  Global Sports Communication, ktorú založil v roku 1985 dvojnásobný svetový rekordér v hodinovke a účastník olympijského finále v behu na 10 000 metrov Jos Hermens. Dnes je táto športová marketingová agentúra považovaná za svetového lídra, o čom najlepšie svedčia výsledky jej atlétov.“

Top hviezdou posledných rokov je maratónsky svetový rekordér Eliud Kipchoge, ktorý nadviazal na výsledky inej super hviezdy tímu Haileho Gebrselassieho. Do GSC patrí i európska rekordérka na 10 000 m Sifan Hassanová a Kenenisa Bekele, titulmi ovenčený bežec s osobným maratónskym rekordom 2:01:41. O kvalite a prestíži tímu GSC svedčí fakt, že jeho členovia získali na majstrovstvách sveta v Dauhe v roku 2019 osem zlatých medailí a množstvo ďalších pódiových umiestnení.

A čo si od spolupráce sľubuje riaditeľ MMM Branislav Koniar? „Som rád, že sa naša doterajšia čiastková spolupráca pretransformuje do zásadnejšej a ucelenejšej podoby. Atléti tohto tímu dosiahli v Košiciach v posledných rokoch viacero dobrých výsledkov, a preto je rozvoj koncepčnej spolupráce dobrým signálom pre nás všetkých. Je tiež dobrou vizitkou pre MMM, že sa môže pochváliť podporou zo strany najlepšieho maratónskeho tímu na svete.“

Dodajme, že atlétom tímu GSC, ktorý už pozná víťazný pocit z Košíc, je i Hillary Kipsambu (na snímke celkom vľavo), šampión MMM z roku 2019.

(MK)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk