Matej Tóth sa pripravuje na Dudinskú päťdesiatku, dnes však debatoval s prezidentom MOV

Olympijský šampión z Ria de Janeiro 2016 v chôdzi na 50 km Matej Tóth v týchto dňoch finišuje s prípravou na 39. ročník Dudinskej päťdesiatky, kde by 24. októbra chcel splniť limit 3:50:00 h na budúcoročnú olympiádu v Tokiu.

Okrem tréningov však stíha aj „funkcionárske“ povinnosti. V pondelok z pozície šéfa komisie športovcov Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) debatoval v globálnom konferenčnom videohovore s prezidentom Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomasom Bachom.

„Riešili sme aktuálnu situáciu vo svete z hľadiska športu a olympijských hier v Tokiu. Olympiáda bude, MOV je pripravený na rôzne alternatívy. Dôležité bude testovanie, dodržiavanie hygienických nariadení a, samozrejme, najlepšie by bolo, ak by už bola vakcína. Aj keby do začiatku hier nebola k dispozícii, olympiáda by sa mala uskutočniť,“ prezradil hlavné témy debaty približne 100 účastníkov globálneho hovoru členov komisie športovcov MOV, členov MOV vrátane prezidenta so zástupcami komisií športovcov národných olympijských výborov.

Matej Tóth sa počas videohovoru spýtal prezidenta MOV Thomasa Bacha, či chodeckú súťaže na budúcoročnej olympiáde budú v Sappore podľa plánu pripraveného na tento rok. „Odpoveď bola jasná – áno,“ poznamenal víťaz z Ria.

Šéf komisie športovcov SOŠV zisťoval aj to, či je možné presunúť grant MOV na 1. fórum slovenských športovcov plánované na 15. a 16. 10. 2020 v Šamoríne na iný termín, keďže pre epidemiologické opatrenia nie je možné takéto podujatie v súčasnosti zorganizovať.

„Odpoveď bola kladná, fórum nemusíme rušiť – grant 10-tisíc dolárov nám neprepadne. Budeme ho môcť zorganizovať v náhradnom termíne, keď to epidemiologická situácia umožní,“ uviedol Matej Tóth.

(GB)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk