Lomnický siedmy v Bydgoszczi v pretekoch kladivárskeho seriálu IAAF v Bydgoszczi

Piaty z olympiády v Riu de Janeiro 2016 Marcel Lomnický obsadil v kladivárskej súťaži na 1. ročníku Memoriálu Ireny Szewinskej v poľskom meste Bydgoszcz 7. miesto výkonom 75,51 m. Preteky sa počítali aj do kladivárskeho seriálu IAAF.

Lomnický dosiahol vo svojej štvrtej súťaži v roku najdlhší hod hneď v úvodnom pokuse, potom sa už nezlepšil (séria: 75,51 – x – 74,83 – 75,22 – x – 74,43). Zo šiestej priečky po prvej polovici súťaže klesol na siedmu, za ním skončil olympijský víťaz z Ria Dilšod Nazarov z Tadžikistanu (74,55).

„Prvý pokus mal byť zaisťovací niekde na úrovni 75 metrov, čo mi vyšlo. Potom som už išuel na 1209 percent, chcel som hodiť ďaleko, no nepodarilo sa mi uvoľniť sa podľa mojich predstáv,“ opisoval bydgoszczskú súťaž Marcel Lomnický. „Všetko mi to padalo na čiaru označujúcu 75 metrov. Navyše ma postupne viacerí prehodili, takže z tretej priečky po prvej sérii som klesal. Uvidíme, čo predvediem v nedeľu v Chorzówe. Sezóna je však dlhá.“

Víťazný európsky šampión Wojciech Nowicki z Poľska utvoril v tretej sérii svetový výkon roka 80,26 m, osemdesiatku prehodil takisto v treťom pokuse aj jeho krajan, trojnásobný majster sveta Pawel Fajdek (80,09).

Pred kladivárom banskobystrickej Dukly Lomnickým skončili ešte Brit Nick Miller (78,39), Bence Halász z Maďarska (78,27), víťaz šamorínskeho EP vo vrhoch Francúz Quentin Bigot (77,02) a Sean Donelly z USA (76,15).

(GB)

FOTO JÁN LUKY

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk