Jarný beh zdravia s Tulipom vyhral v Martine domáci Lukáš Kubička

Tradičný martinský Jarný beh zdravia s Tulipom, ktorý sa koná na presne odmeranej trati po nábreží rieky Turiec, sa uskutočnil v sobotu v Martine za slnečného počasia s miernym vetrom. Usporiadatelia spojili beh aj s biatlonom, ktorý zastupovala slovenská reprezentantka Ivona Fialková. Tá popri autogramiáde stihla pôsobiť aj ako štartérka mládežníckych kategórií.

Na 5 km trati zvíťazil v absolútnom poradí medzi 36 mužmi domáci bežec Lukáš Kubička (ZŤS Martin) časom 17:10 pred víťazom kategórie nad 40 rokov Andrejom Páleníkom (umimbehat.cr – 17:42), o sekundu pomalší bol Martinčan Stanislav Štrbák. V kategórii nad 60 rokov zvíťazil Ján Jesenský z BS Tatran Turany (21:49). Spomedzi 11 žien bola najrýchlejšia Turčianka Liliana Hausnerová z BK Méta, keď časom 21:26 zvíťazila aj v kategórii žien nad 40 rokov. Ďalšie miesta obsadili ženy do 40 rokov v poradí Adriana Kuricová (Martin – 24:08) a Petronela Pavlíková (Turč. Teplice – 24:47). V mládežníckych pretekoch na 3 km triumfovali Martinčania Andrej Sokolík (11:19) a Aďa Laceková (13:40), v detských kategóriách od dvoch (!) do15 rokov zvíťazili Ema Murgašová, Tomáš Trtílek, Viktória Trulíková, Timur Zemko, Ivana Boďová, Adam Thomka, Lea Andelová, Jaroslav Ježek, Lucia Páleníková, Richard Kubala a Paulína Redechová. Celkove štartovalo 113 bežcov.

(MK)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk